Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Kozienice

Andrzej Duda w Kozienicach: będę stał na straży polskich wartości i rodziny

sobota, 29 lutego 2020 20:50 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z mieszkańcami Kozienic. W prawie godzinnym wystąpieniu dotknął tematów lokalnych takich jak rozwój Elektrowni Kozienice, a także ogólnokrajowych w tym: emerytury, służba zdrowia, obronność.

Prezydent swoje przemówienie rozpoczął od podsumowanie mijającej kadencji. W tym miejscu nawiązał bezpośrednio do Kozienic i znajdującej się na terenie gminy największej elektrowni w Polsce na węgiel kamienny. Andrzej Duda podkreślił, że stawia na rozwój tego zakładu, czego przykładem ma być oddany do użytku w 2017 roku nowy blok energetyczny. Kolejnym rozdziałem elektrowni ma być podpisana w lutym umowa z Gaz-Systemem na zaprojektowanie gazociągu do elektrowni po to, żeby mogła być zasilana również gazem:

Prezydent mówił o dużych projektach realizowanych przez obecny rząd, które w przyszłości mają być rozwijane tak jak wzrost emerytur w postaci waloryzacji i dodatków takich jak trzynasta emerytura raz w roku. Andrzej Duda zapowiedział, że będzie dążył do tego by tego typu dodatków było więcej, w postaci czternastej, a nawet piętnastej emerytury w roku:

Prezydent chce naprawiać również służbę zdrowia. Jako przykład podał narodową strategię onkologiczną:

Poruszona została również kwestia obronności, znaczenie Polski w NATO i znaczenie NATO dla Polski. Prezydent zapowiedział duże ćwiczenia wojskowe, w których wezmą udział polscy żołnierze - Defender Europe:

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk, komentując wystąpienie prezydenta przyznał, że Andrzej Duda jest w wysokiej formie:

Tak wystąpienie prezydenta ocenili mieszkańcy:

Spotkanie miało miejsce w miejskiej hali sportowej i wzięło w nim udział kilkaset osób.