Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

Końskie

Prezydent o koronawirusie w Końskich

środa, 04 marca 2020 22:42 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Prezydent Andrzej Duda mówił przed szpitalem w Końskich o działaniach podejmowanych przez rządzących w związku ze stwierdzeniem w Polsce pierwszego przypadku koronawirusa. Godzinę później do koneckiego szpitala trafił pacjent z podejrzeniem zakażenia tym wirusem.

Andrzej Duda przypomniał, że w Polsce potwierdzony został pierwszy przypadek koronawirusa. Zapewnił, że wszystkie służby zadziałały jak należy. – Powiedziałbym wręcz wzorcowo – mówił prezydent.

Prezydent poinformował równocześnie, że wkrótce uruchomiona zostanie specjalna infolinia, dzięki której osoby podejrzewające u siebie zakażenie koronawirusem będą mogły bez wychodzenia z domu uzyskać profesjonalną poradę u specjalisty.

Przyznał także, że jeżeli wirus będzie się rozprzestrzeniał, powstanie konieczność zrezygnowania ze zgromadzeń. A to może mieć wpływ na prowadzoną obecnie kampanię wyborczą.

O zagrożeniach związanych z koronawirusem i działaniach podejmowanych przez władze w tym zakresie prezydent Andrzej Duda mówił dzisiaj (4 marca) przed szpitalem w Końskich. Godzinę później do tego szpitala trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Przewieziony został on na obserwację do Kielc do kliniki chorób zakaźnych. Wiadomo, że pacjent miał kontakt z osobami, które przebywały w północnych Włoszech.

Zapraszamy do nas: