Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Przysucha

Pięć osób zarażonych koronawirusem w gminie Odrzywół

poniedziałek, 23 marca 2020 12:00 / Autor: Radosław Mizera
foto: geralt/pixabay
Radosław Mizera

Do pięciu wzrosła liczba zakażonych osób koronawirusem w gminie Odrzywół w powiecie przysuskim.

Miejscowy Urząd Gminy informuje, że dwie mieszkanki gminy, które były pacjentkami Szpitala w Nowym Mieście, zostały zakażone koronawirusem. Kolejna to osoba z miejscowości nadpilicznych, która była pacjentem szpitala w Nowym Mieście. Tym samym to już 5 osób zamieszkujące w gminie zostały zakażone.

UG przypomina również, że zostały zamknięte wszystkie obiekty sportowo-rekreacyjne w gminie Odrzywół. Ponadto firma transportowa "ZBYSZKO-LP" Zbigniew Wiaderny świadcząca usługi przejazdowe na trasie Odrzywół-Przysucha od 23 marca zawiesiła przejazdy busów do odwołania.

Przypomnijmy, że 20 marca odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zwołanego przez Wójta Gminy. Urząd Gminy zakupi maski antywirusowe dla pracowników Urzędu i GOPS-u. Ustalono, że jednostki gminy będą przekazywać Policji dane osób objętych obowiązkiem kwarantanny. Miejscem ewentualnej kwarantanny dla mieszkańców, którzy nie mogą jej odbywać w miejscu zamieszkania będzie budynek Dziennego Domu Senior w Odrzywole.

- W związku z rozszerzającą się epidemią i przypadkami koronawirusa w sąsiednich gminach, od dnia 23 marca, w trosce o interesantów i pracowników Urzędu Gminy jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia bezkontaktowego systemu obsługi interesantów. Do Urzędu Gminy będą wpuszczane wyjątkowo tylko osoby, które osobiście muszą odebrać dokumenty. Pisma do Urzędu lub zgłoszenie sprawy można będzie załatwić przy głównym wejściu do Urzędu - czytamy w komunikacie UG. Wejście do Banku Spółdzielczego będzie od podwórka.

Zapraszamy do nas: