Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

Mazowsze

Małżeństwo zarażone w gminie Stromiec

poniedziałek, 23 marca 2020 18:32 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Pixabay
Jakub Szczechowski

Pierwsze dwa przypadki zakażenia koronawirusem odnotowane zostały dziś w gminie Stromiec w powiecie białobrzeskim. 

Testy dały wynik pozytywny u małżeństwa. Na szczęście obydwie osoby czują się dobrze. Przebywają od tygodnia w kwarantannie domowej. Z naszych informacjj wynika, że  zakażeni nie byli za granicą. Mężczyzna dojeżdżał do pracy do Warszawy. W gminie Stromiec przebywa w kwarantannie niemal 20 osób.

Jak czytamy na stronie internetowej gminy wójt Krzysztof Stykowski apeluje do mieszkańców o zachowanie wszelkiej ostrożności, pozostanie w domach, wychodzenie tylko w niezbędnych sprawach, unikanie większych skupisk ludności, zachowanie odpowiedniej odległości w kontaktach międzyludzkich. 

Osoby, które zauważą u siebie jakiekolwiek objawy koronawirusa (gorączka powyżej 38 stopni C, suchy kaszel) proszone są o kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Białobrzegach (SANEPID- tel. 48-613 23 60 w godz. 7.30 - 15.00, całodobowy dyżurny telefon alarmowy: 513 491 979).

Na terenie powiatu białobrzeskiego są obecnie trzy osoby zakażone. Niestety zmarł kierowca z gminy Radzanów - pierwsza osoba zakażona w regionie radomskim.