Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Sabina, Wincenty i Chrestyna
Dziś jest: Wtorek, 27 października 2020

Białobrzegi

Rodzina zmarłego 43-latka z gm. Radzanów też z koronawirusem

środa, 25 marca 2020 14:13 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com/OrnaW
Weronika Chochoł

Bliscy 43-letniego mieszkańca Radzanowa, który w miniony weekend zmarł w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym z pozytywnym wynikiem testów na koronawirusa. Przebywają w izolacji domowej. 

Mężczyzna był tzw. "pacjentem zero" w radomskiej lecznicy. Do szpitala trafił w poniedziałek 16 marca. Stan mężczyzny - z początku dobry - pogarszał się na tyle, że zaistniała potrzeba, by przewieźć go na oddział Intensywnej Opieki Medycznej i Anestezjologii. Niestety, 43-letni pacjent z Radzanowa zmarł w niedzielę, 22 marca. 

Pozytywne wyniki testów na koronawirusa odnotowano również u najbliższych mężczyzny. Informację potwierdza Joanna Narożniak - rzecznik prasowy Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. - Potwierdzam, że osoby z otoczenia rodzinnego zmarłego pacjenta mają dodatnie wyniki badań i przebywają w izolacji domowej. Ich stan zdrowia monitorowany jest przez lekarzy i służby sanitarne - informuje Joanna Narożniak. 

W dalszym ciągu trwa poszukiwanie osób, które jechały autobusami PKS Grójec. Chodzi o możliwość zakażenia koronawirusem. O szczegółach przeczytać można tutaj