Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: 04 lipca 2020

Końskie

Starosta konecki: to sytuacja niespotykana

środa, 25 marca 2020 17:14 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O miejscach do kwarantanny, funkcjonowaniu starostwa oraz maseczkach szytych przez WTZ mówił w audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec.

W audycji Powiat Konecki na Fali starosta Grzegorz Piec przypomniał, że w związku pandemią koronawirusa Starostwo Powiatowe w Końskich jest zamknięte dla interesantów. Ale urzędowe sprawy można załatwiać telefonicznie bądź za pomocą internetu. Wyjaśnił również, że zamierza zlecić większej ilości pracowników pracę zdalną w domu. Wszystko ze względów bezpieczeństwa.

Grzegorz Piec mówił także, że na ternie powiatu utworzone zostały miejsca do kwarantanny w bursie szkolnej w Końskich. Obecnie przebywa tam pięć osób. W razie konieczności do celów kwarantanny uruchomiony zostanie także internat w Baryczy. Starosta poinformował również o oddolnych inicjatywach mieszkańców. WTZ szyje jednorazowe maseczki. Trafiają one do jednostek starostwa. Z kolei jedna z koneckich firm przekazała powiatowi zapas płynu do higienizacji dłoni. Na koniec rozmowy Grzegorz Piec nawiązując do sytuacji, w której znaleźliśmy się w związku z koronawirusem, przypomniał słowa św. Augustyna z Hippony: „Pracuj tak, jakby wszystko zależało od ciebie, ale ufaj tak, jakby wszystko zależało od Boga.” – Mam nadzieję, że ta sytuacja z wirusem szybko się skończy i wrócimy do normalnej pracy – zakończył starosta.

Posłuchaj całej rozmowy ze starostą koneckim Grzegorzem Piecem:

Zapraszamy do nas: