Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Radomskie

Starostwo Powiatowe odwołuje część imprez

czwartek, 26 marca 2020 16:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Starostwo Powiatowe w Radomiu
Monika Nowakowska

Starostwo Powiatowe w Radomiu odwołuje wszystkie imprezy i wydarzenia organizowane i współorganizowane przez Powiat Radomski do końca czerwca 2020 roku. Powód? Zagrożenie pandemią koronawirusa.

- Mieliśmy nadzieję, że uroczyste gale z udziałem wielu gości oraz zaproszonych artystów będzie można przenieść na inny termin. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie reżimy sanitarne będą obowiązywały za kilka miesięcy - mówi straosta Waldemar Trelka.

W związku z pandemią, odwołane zostały m.in.: Gala Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego, ktora miała się odbyć 27 marca, Konkurs Gospodarczy Starosty Radomskiego "Perła Powiatu" zaplanowana na 24 kwietnia, Festyn Rodzinny oraz Festyny na "Powitanie Lata" w Iłży, Pionkach i Domaniowie - mowi starosta:

- Mamy nadzieję, że wraz ze stowarzyszeniami biegowymi uda się przeprowadzić w wakacje cykl imprez biegowych Grand Prix Powiatu Radomskiego. Terminy biegów będą dopasowywane do aktualnej sytuacji, o ile nie będzie już żadnego zagrożenia -dodaje. - Ponieważ walczymy z koronawirusem, zaoszczędzone środki z budżetu Wydziału Promocji mogą być w każdej chwili przeznaczone na wsparcie dla powiatowych szpitali lub inne tego typu potrzeby - mówi starosta:

W sumie w budżecie powiatu na 3 najważniejsze wydarzenia oraz kilka imprez towarzyszących zaplanowano ponad 150 tysięcy złotych. Kwota jest obecnie zarezerwowana na cele związane z pomocą powiatowej służbie zdrowia, a decyzję o jej przeznaczeniu na konkretne cele podejmie Zarząd Powiatu.

Zapraszamy do nas: