Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Mazowsze

Kolejarze PKP uzbrojeni w maseczki ochronne

czwartek, 26 marca 2020 17:50 / Autor: Monika Nowakowska
foto: PKP
Monika Nowakowska

Bezpłatne maseczki ochronne trafią do spółek kolejowych, które odpowiedziały na apel Fundacji Grupy PKP o ich przekazanie. Przedsiębiorstwa, do których trafią paczki przekażą maseczki tym pracownikom, którzy wciąż wykonują swoje obowiązki, a nie mają możliwości pracy zdalnej.

Z maseczek również skorzystają pracownicy Fundacji Grupy PKP i wolontariusze, którzy pomagają w akcji „Kolejarze kolejarzom” - przywożą paczki osobom w potrzebie czy na kwarantannie domowej.

– Dziękujemy firmie z Bydgoszczy za inicjatywę. Kolejarze, mimo panującej epidemii wciąż pozostają na służbie. Dodatkowe wyposażenie ochrony osobistej w obecnych czasach to wymóg konieczny. Bezpłatne przekazanie artykułów ochronnych, to postawa godna podziwu i naśladowania – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Producent mundurów m.in. kolejowych, wychodząc naprzeciw panującym warunkom w kraju rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Produkty przekazują służbom mundurowym, wojsku, szpitalom, a także kolejarzom. Wcześniej maseczki trafiły również do Wojewódzkiego Sztabu Antykryzysowego, Wojsk Obrony Terytorialnej i szpitali w Bydgoszczy.

Prezes firmy odzieżowej z Bydgoszczy zadeklarował, że w miarę możliwości produkcyjnych, udostępni maseczki kolejnym podmiotom kolejowym, które się do niego zgłoszą.

Zapraszamy do nas: