Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

REGION

Dwa dni bez wypadków na mazowieckich drogach - efekt domowej kwarantanny?

wtorek, 31 marca 2020 16:41 / Autor: Weronika Chochoł
fot.KWP Radom
Weronika Chochoł

Czwartek, 26 marca i sobota, 28 marca - w te dwa dni na drogach województwa mazowieckiego nie doszło do żadnego wypadku. Policja przekazuje dobre informacje, a jednocześnie apeluje o ostrożność. 

Pod Komendę Wojewódzką Policji zs. w Radomiu podlegają jednostki powiatowe w: Radomiu, Płocku, Ostrołęce, Siedlcach, Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Gostyninie, Grójcu, Kozienicach, Kozienicach, Makowie Mazowieckim, Mławie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Przasnyszu, Przysusze, Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Zwoleniu, Żurominie i Żyrardowie. To godne odnotowania, ponieważ ze statystyk wynika, że w czwartek, 26 marca i w sobotę, 28 marca na drogach żadnego z wymienionych miast i powiatów nie doszło do żadnego wypadku. Dobre wiadomości przekazał mł. insp. Jacek Mnich - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Radomiu: 

 

Mimo to, w pozostałe dni bywało różnie - w czwartek nie doszło do żadnego wypadku, natomiast już w piątek mazowiecka Policja odnotowała pięc wypadków, w wyniku których rannych zostało siedem osób, a jedna zginęła. Podobnie wygląda układ sobota-niedziela. W sobotę zero wypadków, w niedzielę cztery wypadki, cztery ranne osoby i dwie ofiary śmiertelne. Stąd apel Policji o rozsądek na drodze:

 

Policja apeluje również o trzeźwość. Nie bez przyczyny - tutaj statystyki nie napawają optymizmem: tylko w ciągu trzech dni weekendu, policja zatrzymała 27 nietrzeźwych kierowców - w piątek trzech, w sobotę dziewięciu, a w niedzielę piętnastu. O tym, że "jedno piwko" nie "wyparuje po dwóch godzinkach" przypomina Aleksandra Calik z Zespołu Prasowego mazowieckiej Policji:

Jeśli faktycznie musimy gdzieś jechać stosujmy się do apeli policjantów i bądźmy rozważni na drogach. W dobie koronawirusa personel medyczny ma naprawdę bardzo dużo pracy. Nie sprawiajmy, że będą mieli jej jeszcze więcej przez naszą brawurę i nieostrożność!

 

Zapraszamy do nas: