Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Joanna d'Arc, dziewica
Dziś jest: 30 maj 2020

REGION

Ponad tysiąc osób w kwarantannie domowej w powiecie grójeckim. Koronawirus - raport z Radomia i regionu

czwartek, 02 kwietnia 2020 17:08 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Detonator)
Weronika Chochoł

Coraz więcej potwierdzonych przypadków koronawirusa w Radomiu i regionie, zwiększa się również liczba osób przebywających w kwarantannie. 

35 osób przebywa obecnie w radomskim szpitalu z potwierdzonym koronawirusem. W sumie w Radomiu i powiecie radomskim potwierdzono już 124 przypadki, z czego 63 w ostatniej dobie. Trudna sytuacja natomiast w szpitalu na radomskim Józefowie. O szczegółach piszemy tutaj. Trzy kolejne przypadki w ostatniej dobie potwierdzono w powiecie szydłowieckim, w sumie jest ich już 11. W powiatach kozienickim i lipskim do tej pory potwierdzono po jednym przypadku koronawirusa, w natomiast w powiecie zwoleńskim do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. 221 osób przebywa na kwarantannie domowej, 8 z nich do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Trudna sytuacja cały czas w powiecie grójeckim. Łącznie potwierdzonych laboratoryjnie zostało 95 przypadków. Kwarantanną domową objętych jest blisko tysiąc sto osób.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych powiatów: 

Powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 667 osób, z czego 56 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 472 osoby, z czego 36 pod nadzór trafiło w ostatniej dobie. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest pięć osób, z czego jedna do szpitala trafiła w ostatniej dobie, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały sto dwadzieścia cztery przypadki.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 253 osoby. Dla 33 osób kwarantanna się skończyła w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 6 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało jedenaście przypadków z czego trzy w ostatniej dobie. 

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 197 osób, z czego 5 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 7 osób, z czego 3 nadzorem objęte zostały w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany, natomiast laboratoryjnie potwierdzony został jeden przypadek - kobieta hospitalizowana w Lublinie wyzdrowiała.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 213 osób, z czego 10 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany, natomiast laboratoryjnie potwierdzony został jeden przypadek.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 211 osób, z czego 8 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 2 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany, natomiast laboratoryjnie nie został potwierdzony żaden przypadek.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte są 62 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 82 osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są trzy osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dziewięć przypadków.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 1079 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 21 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest siedemnaście osób, z czego trzy do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dziewięćdziesiąt pięć przypadków - dwanaście w ciągu ostatniej doby. Z powodu koronawirusa zmarły cztery osoby z powiatu grójeckiego.

Powiat skarżyski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 445 osób. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało trzydzieści jeden przypadków w tym u dwudziestu dwóch osób z powiatu skarżyskiego.

Powiat opoczyński:

Kwarantanną domową po powrocie z zagranicy objętych jest 207 osób. Służby Sanitarne decyzją administracyjną dodatkowo objęły kwarantanną domową 57 mieszkańców powiatu. Laboratoryjnie potwierdzone zostały dwadzieścia dwa przypadki. Jedna pacjentka wyzdrowiała.

Powiat konecki: 

Czekamy na dane z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Końskich. W środę, 1 kwietnia na terenie powiatu nie odnotowano przypadków koronawirusa. 453 osoby zostały poddane kwarantannie, a 4 osoby poddane zostały nadzorowi epidemiologicznemu.

Zapraszamy do nas: