Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Powiat konecki wolny od koronawirusa. Sobotni bilans

sobota, 04 kwietnia 2020 16:57 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. geralt/pixabay.com
Jakub Szczechowski

Powiat konecki jest wciąż oazą bez koronawirusa. Aż 33 nowe przypadki stwierdzono w powiecie białobrzeskim. Pierwszy przypadek zakażenia odnotowano w gminie Kozienice. Niestety minionej doby w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarły trzy zakażone osoby. 

Powiat radomski i Radom

Kwarantanną domową objętych zostało 738 osób, z czego 6 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 487 osób, z czego 20 pod nadzór trafiło w ostatniej dobie. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 7 osób (2 trafiły do szpitala ostatniej doby), natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały 124 przypadki. 3 osoby zmarły.

 

Powiat grójecki 

Ostatniej doby zmarły 3 osoby zakażone koronawirusem. - Zmarły kobiety w wieku 46 lat i 51 lat oraz mężczyzna w wieku 77 lat.W sumie w powiecie grójeckim odnotowano do dziś 7 takich zgonów. To kobiety w wieku 59 lat i 87 lat oraz mężczyźni - 61 lat i 71 lat. Wszyscy byli hospitalizowani w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. 116 osób jest zakażonych (wzrost o 4). W szpitalu przebywa w związku z podejrzeniem zakażenia 16 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 17 osób, a w kwarantannie domowej przebywa - 1083 osoby (46 ostatniej doby).

 

Powiat białobrzeski

W powiecie białobrzeskim w kwarantannie domowe jest 558 osób, w tym 127 osób od ostatniej doby. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 96 osób. Nikt nie jest w szpitalu z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusa. Od początku epidemii stwierdzono 122 zakażenia. W ciągu doby liczba ta wzrosła o 33 osoby. Dwie osoby niestety zmarły.

 

Powiat przysuski 

W powiecie przysuskim potwierdzono do tej pory 9 zakażeń. 3 osoby są hospitalizowane. 65 osób przebywa w kwarantannie, a 69 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

 

Powiat szydłowiecki 

Kwarantanną domową objętych jest 260 osób. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Natomiast 9 osób przebywa w szpitalu w związku z podejrzeniem zakażenia. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało 16 przypadków. Nie ma nowych zakażonych i nowych hospitalizowanych.

 

Powiat kozienicki 

Pierwsze zakażenie odnotowano dziś w gminie Kozienice. To drugi przypadek w powiecie. Kobieta hospitalizowana w Puławach już wyzdrowiała. Nikt nie jest obecnie hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia. Kwarantanną domową objętych jest 170 osób, a nadzorem epidemiologicznym - 3.

 

Powiat zwoleński 

Wzrosła do 3 liczba zakażonych. Wczoraj odnotowany został pierwszy przypadek w powiecie. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany. Kwarantanną domową objętych zostało 197 osób, z czego 30 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 2 osoby.

 

Powiat lipski 

Kwarantanną domową objętych zostało 215 osób, z czego 25 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba. W szpitalu z powodu podejrzenia zakażeniem przebywają 2 osoby. Test dał wynik dodatni u 2 osób, wczoraj był jeden przypadek.

 

Powiat konecki 

Na terenie powiatu koneckiego nie odnotowano przypadków zakażenia koronawirusem. 464 osoby są w kwarantannie, 4 osoby poddane są nadzorowi epidemiologicznemu.

 

Woj. mazowieckie

Na terenie całego województwa doszło do 901 zakażeń (93 ostatniej doby). 19 osób zmarło, w tym 5 ostatniej doby. 8 zakażonych wyzdrowiało. W szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia przebywa 856 osób. 7 355 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. W kwarantannie domowej przebywa 17 586 (od ostatniej doby 1 210 osoby).