Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Zmarł zakażony w powiecie szydłowieckim. Niedzielny bilans epidemii w regionie

niedziela, 05 kwietnia 2020 15:22 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. pixabay.com (Detonator)
Jakub Szczechowski

Niedziela przyniosła informacje o 3 zgonach z powodu koronawirusa. To dwóch mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy i 71-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Pierwszy przypadek koronawirusa odnotowany został w powiecie koneckim. Rośnie liczba zakażeń w większości powiatów. 

Powiat grójecki 

123 osoby są zakażeni (wzrost o 7). Do tej pory zmarło 7 osób zakażonych. To najwięcej w regionie radomskim. W szpitalu przebywa w związku z podejrzeniem zakażenia 16 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 17 osób, a w kwarantannie domowej przebywa - 1081 osób. Nikt ostatniej doby nie trafił do kwarantanny.

 

Powiat białobrzeski 

W powiecie białobrzeskim w kwarantannie domowe jest 595 osób, w tym 49 osób od ostatniej doby. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 96 osób. Nikt nie jest w szpitalu z powodu podejrzenia zakażeniem koronawirusa. Od początku epidemii stwierdzono 122 zakażenia. Po sobotniej kumulacji nie przybył nikt nowy. Dwie osoby niestety zmarły.

 

Powiat przysuski 

W powiecie przysuskim potwierdzono do tej pory 10 zakażeń. To wzrost o jedną osobę w ciągu doby. 4 osoby są hospitalizowane. 68 osób przebywa w kwarantannie, a 56 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

 

Powiat szydłowiecki 

Minionej doby w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarł 71-letni mężczyzna. To pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie. Kwarantanną domową objętych jest 275 osób (15 osób w ciągu minionej doby). Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Natomiast 8 osób przebywa w szpitalu w związku z podejrzeniem zakażenia. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało 15 przypadków.

 

Powiat kozienicki 

Wczoraj odnotowano pierwsze zakażenie w gminie Kozienice. To drugi przypadek w powiecie. Kobieta hospitalizowana w Puławach już wyzdrowiała. Nikt nie jest obecnie hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia. Kwarantanną domową objętych jest 179 osób, a nadzorem epidemiologicznym - 3.

 

Powiat zwoleński

W powiecie są 3 osoby zakażone. Wczoraj odnotowany został pierwszy przypadek w powiecie. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 nikt nie jest hospitalizowany. Kwarantanną domową objętych zostało 302 osoby, z czego aż 121 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba.

 

Powiat lipski 

Kwarantanną domową objętych zostało 223 osoby, z czego 8 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest pod nadzorem epidemiologicznym. W szpitalu z powodu podejrzenia zakażeniem przebywają 3 osoby. Test dał wynik dodatni u 3 osób, wczoraj były 2 przypadki.

 

Powiat konecki

Na terenie powiatu koneckiego odnotowano pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. To kobieta, która obecnie nie zamieszkuje na terenie powiatu. 464 osoby są w kwarantannie, 4 osoby poddane są nadzorowi epidemiologicznemu.

 

Powiat opoczyński

Aż o 64 wzrosła liczba zakażonych w powiecie opoczyńskim. Nowe przypadki związane są z ogniskiem koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej. Zmarło dwóch mężczyzn w wieku 78 i 82 lat - mieszkańców tego domu. Łączna liczba przypadków koronawirusa w powiecie opoczyńskim wzrosła do 86. Jedna osoba wyzdrowiała.

 

Woj. mazowieckie

Na terenie całego województwa doszło do 967 zakażeń (66 ostatniej doby). 20 osób zmarło, w tym jedna ostatniej doby. 10 zakażonych wyzdrowiało. W szpitalu z powodu podejrzenia zakażenia przebywa 861 osób. 6 951 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. W kwarantannie domowej przebywa 17 615 (od ostatniej doby 837 osób). 

Czekamy na komunikat z powiatu radomskiego.