Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Przysucha

Dzisiaj w nocy dezynfekcja Przysuchy

czwartek, 09 kwietnia 2020 15:01 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz poinformował, że dzisiaj w nocy w godzinach od 22 do 5 rano, zostanie przeprowadzona dezynfekcja na terenie gminy i miasta.

Działania zostaną podjęte w racji trwającej epidemii wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2. - Samorząd w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, zadecydował o przeprowadzeniu dezynfekcji przestrzeni publicznej - informuje burmistrz Matlakiewicz. Dezynfekcji poddane zostaną miejsca najczęściej uczęszczane przez mieszkańców w tym: ulice, chodniki. Dezynfekcja zostanie przeprowadzona przez jednostki OSP z Gminy i Miasta Przysucha. Mieszkańcy proszeni są o zachowanie wszelkich środków ostrożności.

Dodajmy, że na terenie Przysuchy realizowany jest program pomocy żywnościowej. Ma na celu dotarcie z pomocą do osób, rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji i z powodu niskich dochodów, nie mogą sobie zapewnić niezbędnych produktów spożywczych. W dniu 6 kwietnia została przywieziona do Przysuchy żywność z Radomskiego Banku Żywności. Paczki w ilości 216 trafią do osób zakwalifikowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przysusze. Dystrybucją zajmują się stacjonujący na terenie miasta Przysucha Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przy współpracy z Fundacją „Razem”. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem pomocy żywnościowej, zapraszamy do kontaktu z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Przysusze telefonicznie pod numerem 48 675 31 85 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wsparcie w postaci paczek żywności jest bezpłatne.

Ponadto dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysusze oraz w Skrzyńsku zostały przekazane specjalistyczne Kombinezony dwuczęściowe typu TYVEK kat. III, do której należy odzież ochronna mająca chronić użytkownika przed potencjalnie śmiertelnymi zagrożeniami lub poważnym i nieodwracalnym uszczerbkiem na zdrowiu, wysokim ryzykiem. Urząd Gminy i Miasta w Przysusze w trosce o bezpieczeństwo druhów ochotników oraz mieszkańców, przekazał kolejne profesjonalne kombinezony do jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Przysucha, które figurują w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Zakupione kombinezony mają zapewnić każdego dnia, podczas wykonywania czynności zawodowych przez strażaków, prac szczególnie niebezpiecznych w dobie rozprzestrzeniającego się koronawirusa SARS-Cov-2, kiedy każdy wyjazd na akcję niesie za sobą ryzyko kontaktu z osobą zarażoną, wysoki stopień ochrony zarówno strażakom, jak i mieszkańcom. Warto także wspomnieć, że łącznie Urząd Gminy i Miasta w Przysusze w celu zapewnienia bezpieczeństwa strażakom w czasie epidemii koronawirusa, przekazał już 100 kombinezonów ochronnych.

Zapraszamy do nas: