Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w powiecie lipskim. Bilans koronawirusa

piątek, 10 kwietnia 2020 17:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (OrnaW)
Weronika Chochoł

Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w powiecie lipskim, ósmy zgon w powiecie grójeckim, DPS w Wierzbicy w kwarantannie, coraz więcej osób w kwarantannie domowej i pod nadzorem epidemiologicznym w Radomiu i subregionie radomskim. Piątkowy bilans koronawirusa nie napawa optymizmem. 

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w piątek, 10 kwietnia potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa. W lecznicy przebywa ponad 20 osób z COVID-19, jednak relokacja pacjentów do szpitali zakaźnych jest bardzo trudna. Pisaliśmy o tym tutaj. Przypadek koronawirusa odnotowano u jednej z pracownic Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy - w ośrodku zarządzono kwarantannę - więcej można przeczytać tutaj. O kolejnych zgonach powiązanych z koronawirusem informują stacje sanitarno-epidemiologiczne w Lipsku i Grójcu. Natomiast o siódmej osobie, która wyzdrowiała poinformował dziś prezydent Radomia Radosław Witkowski - więcej tutaj.

Bilans koronawirusa (piątek, 10 kwietnia) w poszczególnych powiatach: 

Radom i powiat radomski: 

O trzy wzrosła liczba zgonów powiązanych z COVID-19. Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 827 osób, z czego 104 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 404 osoby, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest siedem osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście trzynaście przypadków, z czego siedem w ostatniej dobie. Radomski sanepid informuje o jedenastu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 992 osoby, z czego 20 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 13 osób, z czego jedna pod nadzór trafiła w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest osiemnaście osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście dwadzieścia dziewięć przypadków, z czego trzy w ostatniej dobie. Grójecki sanepid informuje o ośmiu zgonach powiązanych z COVID-19, z czego jeden odnotowany został w ciągu ostatniej doby.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 307 osób, z czego 22 w ostatniej dobie. Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest osiem osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwadzieścia jeden przypadków. Szydłowiecki sanepid informuje o trzech zgonach powiązanych z COVID-19, z czego dwa odnotowane zostały w ciągu ostatniej doby.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 282 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 65 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są trzy osoby, jedna z nich do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dziewięć przypadków (dwa w ostatniej dobie). Jedna osoba wyzdrowiała, kozienicki sanepid nie odnotował żadnego zgonu powiązanego z COVID-19.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 501 osób, z czego 96 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest sześć osób, z czego jedna do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało osiemnaście przypadków (jeden w ostatniej dobie). Zwoleński sanepid nie odnotował żadnego przypadku wyzdrowienia, ale również żadnego zgonu powiązanego z COVID-19.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostały 342 osoby, z czego 28 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte są trzy osoby - wszystkie pod nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są trzy osoby, z czego jedna do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sześć przypadków (jeden w ostatniej dobie). Lipski sanepid odnotował w ostatniej dobie pierwszy zgon powiązany z COVID-19.

Powiat opoczyński:

Jak wynika z danych na godz. 12.00 na terenie powiatu opoczyńskiego stwierdzono 96 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Cztery osoby zakażone wirusem wyzdrowiały ( jedno dziecko dwaj mężczyźni i jedna kobieta). W niedzielę, 5 kwietnia zmarły dwie osoby - mieszkańcy DPS w Drzewicy, którzy byli w ciężkim stanie, chorowali na choroby przewlekłe i którzy mieli pozytywny wynik na obecność wirusa (COVID-19 ). Wyniki ich testów władze powiatu otrzymały po śmierci pensjonariuszy ich śmierci. Nie mieli oni objawów typowych dla osób zakażonych koronawirusem.

Czekamy na dane z powiatów: przysuskiego, białobrzeskiego i koneckiego.