Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Koronawirus: Osiem zgonów w ciągu doby w subregionie radomskim

piątek, 10 kwietnia 2020 20:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (fotoblend)
Weronika Chochoł

W ciągu ostatniej doby w Radomiu i regionie z powodu koronawirusa zmarło w sumie osiem osób. Najmłodsza miała sześćdziesiąt lat, najstarsza - osiemdziesiąt cztery. 

Jak wynika z komunikatu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego z piątku, 10 kwietnia w ciągu ostatniej doby w województwie mazowieckim zmarło w sumie 12 osób. Wśród ofiar koronawirusa z ostatniej doby znalazło się osiem osób z powiatów: grójeckiego, lipskiego, przysuskiego, szydłowieckiego i radomskiego.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu w ciągu ostatniej doby zmarło sześć osób: 79-letni mężczyzna z powiatu grójeckiego, 81-letnia kobieta z powiatu lipskiego, 60-letni mężczyzna z powiatu przysuskiego i trzy kobiety z powiatu radomskiego w wieku 74, 84 i 81 lat. Natomiast w szpitalu w Starachowicach zmarły dwie mieszkanki powiatu szydłowieckiego w wieku 74 i 80 lat. Wszystkie te osoby cierpiały na choroby współistniejące.

W województwie odnotowano również 77 nowych potwierdzonych przypadków w powiatach: białobrzeskim (3), grodziskim (1), grójeckim (3), kozienickim (2), lipskim (1), mińskim (1), otwockim (1), piaseczyńskim (3), pruszkowskim (6), przysuskim (1), radomskim (7), siedleckim (1), sochaczewskim (1), m.st. Warszawa (40), węgrowskim (1), wołomińskim (3), zwoleńskim (1), żyrardowskim (1).

Do tej pory w województwie mazowieckim potwierdzono 1 501, 53 osoby zmarły, a 45 wyzdrowiało. Szczegółowe statystyki dotyczące Radomia i okolicznych powiatów znaleźć można tutaj.