Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Dobre wieści z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Wszyscy zdrowi!

sobota, 11 kwietnia 2020 18:46 / Autor: Weronika Chochoł
fot. dpsniedabyl.pl
Weronika Chochoł

Pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu nie mają koronawirusa. Przypomnijmy, w czwartek, 26 marca w DPS w Niedabylu potwierdzono koronowawirusa u 52 podopiecznych. Chorobą dotknięty został również personel - z 15 pracowników DPS-u 8 osób miało infekcję COVID-19.

Przypomnijmy, od wtorku, 24 marca w DPS w Niedabylu trwała kwarantanna - nikt nie mógł opuszczać placówki ani do niej wchodzić. 4 marca zmarł jeden z pensjonariuszy.

W sobotę, 11 kwietnia starosta białobrzeski przekazał dobre informacje. Wszystkie osoby przebywające w placówce są zdrowe - testy nie wykazały obecności koronawirusa w organizmie. Wśród osób jest 65 pensjonariuszy i 16 pracowników obsługi.

- To bardzo dobra wiadomość. Zwłaszcza w okresie świątecznym. Dziękuję załodze i personelowi, którzy byli w obiekcie, opiekując się potrzebującymi. Ich heroiczna postawa zasługuje na wielkie uznanie. Dziękuję także Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej, który na miejscu koordynuje wewnątrz trud organizacyjny. - powiedział Starosta Białobrzeski Sylwester Korgul, który spotkał się dzisiaj z pracownikami w Niedabylu.

W najbliższym czasie w placówce przeprowadzona zostanie dezynfekcja. Dziś ośrodek opuści 7 osób z personelu, jednocześnie w pracy pojawi się 5 osób, które zgłosiły chęć wsparcia placówki - są to pracownicy DPS, którzy przebywali w domu.

Zapraszamy do nas: