Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Gmina Skaryszew wspiera służbę zdrowia

wtorek, 14 kwietnia 2020 12:53 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RMizera/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Szpitale w Radomiu i Iłży dostaną finansowe wsparcie - na wniosek burmistrza Skaryszewa Dariusza Piątka, radni miejscy zdecydowali o przeznaczeniu z budżetu gminy 150 tys. złotych na zakup sprzętu medycznego służącego do walki z COVID-19.

Wsparcie finansowe otrzymają Radomski Szpital Specjalistyczny, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu oraz Powiatowy Szpital w Iłży. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego służącego do intensywnej terapii i diagnostyki.

- W obecnej, bardzo trudnej sytuacji, środki te zwiększą szansę na ratowanie zdrowia i życia pacjentów. Dlatego bardzo się cieszę, że społeczność Miasta i Gminy Skaryszew wesprze placówki medyczne – mówi burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek:

Decyzja o przeznaczeniu pieniędzy zapadła podczas zwołanej w trypie nadzwyczajnym sesji Rady Miasta i Gminy. Obrady, ze względu na pandemię koronawirusa odbywały się zdalnie. Po raz pierwszy w historii radni miejscy głosowali pozostając w swoich domach, a w sali obrad przebywał jedynie przewodniczący rady oraz pracownik odpowiedzialny za obsługę zdalną sesji. Burmistrz Skaryszewa łączył się z radnymi ze swojego gabinetu w urzędzie.