Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Opoczno

Drzewica: Potrzebne pielęgniarki i opiekunki

wtorek, 14 kwietnia 2020 16:38 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Potrzebne są osoby, które zajmą się pielęgnacją i opieką mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy.

W poniedziałek mieszkańców DPS-u przebadał lekarz chorób zakaźnych ze Śląska. To druga wizyta doktora z Kędzierzyna-Koźla w Drzewicy, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Mieszkańcami w Drzewicy opiekuje się łącznie kilkanastu pracowników. Niestety personel placówki jest już bardzo zmęczony.

Do pomocy w DPS-ie zgłosiło się dwóch żołnierzy 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wczoraj pomoc zadeklarowało też dwóch wolontariuszy. Są to: wicedyrektor SOSW „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie Sebastian Katana oraz poseł na Sejm RP Robert Telus, którzy oddali się do dyspozycji dyrektora DPS.

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz ma nadzieję, że sytuacja w DPS-ie w Drzewicy z czasem się poprawi, tak jak poprawiła się w innych DPS-ach w kraju zaatakowanych przez koronawirusa.

W drugim na terenie powiatu opoczyńskiego DPS-ie, w Niemojowicach, również przeprowadzone zostały badania mieszkańców i personelu pod kontem zakażenia koronawirusem. Całe szczęście wszystkie wyniki są negatywne, czyli nie ma tam zakażeń COVID-19.

Na terenie powiatu opoczyńskiego są 133 osoby zakażone koronawirusem.