Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Zgony w powiecie radomskim, ozdrowieńcy w grójeckim i szydłowieckim. Wtorkowy bilans koronawirusa w subregionie radomskim

wtorek, 14 kwietnia 2020 17:53 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Detonator)
Weronika Chochoł

O trzech kolejnych ofiarach koronawirusa w powiecie radomskim informuje mazowiecki sanepid. Są również nowe potwierdzone przypadki w powiatach: radomskim, białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, przysuskim i zwoleńskim. Ze statystyk płyną również dobre wiadomości - dwie kobiety z potwierdzonym koronawirusem wyzdrowiały. 

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zmarły trzy osoby: dwaj mężczyźni w wieku 42 i 81 lat oraz 82-letnia kobieta. Wszyscy cierpieli na choroby współistniejące. Jednocześnie wojewódzki sanepid podkreśla, że data wykazania zgonów w raporcie przedstawiającym sytuację epidemiologiczną nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby. Do nieporozumienia doszło w miniony weekend, kiedy w raporcie wykazanych zostało osiem zgonów, jednak doszło do nich w ciągu dwóch tygodni - nie jednej doby. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 27 nowych przypadków w województwie mazowieckim, z czego 8 w subregionie radomskim. 3 nowe przypadki potwierdzono w powiecie radomskim, i po jednym w powiatach: białobrzeskim, grójeckim, kozienickim, przysuskim i zwoleńskim. 

Są również dobre informacje - dwie kolejne osoby z subregionu radomskiego wyzdrowiały: to 39-letnia kobieta z powiatu szydłowieckiego hospitalizowana w szpitalu w Kielcach i 79-letnia mieszkanka powiatu grójeckiego, która przebywała w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. 

Szczegółowy bilans dla poszczególnych powiatów z wtorku, 14 kwietnia: 

Radom i powiat radomski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 867 osób, z czego 40 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 404 osoby, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest pięćdziesiąt osiem osób, z czego siedem do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. To pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. O szczegółach informowaliśmy tutaj. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwieście czterdzieści jeden przypadków, z czego trzy w ostatniej dobie. Radomski sanepid informuje o dwudziestu dwóch zgonach powiązanych z COVID-19. 

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 365 osób, z czego 14 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 22 osoby, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sto trzydzieści cztery przypadki, z czego jeden w ciągu ostatniej doby. Białobrzeski sanepid informuje o 49 ozdrowieńcach oraz o pięciu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało tysiąc dziesięć osób, z czego 6 w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym objęte są 22 osoby, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są dwadzieścia trzy osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały dwieście czterdzieści trzy przypadki, z czego jeden w ciągu ostatniej doby. Grójecki sanepid informuje o trzech ozdrowieńcach (jeden w ciągu ostatniej doby) oraz o ośmiu zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało dwieście pięćdziesiąt sześć osób. Nadzorem epidemiologicznym objęte są cztery osoby, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są cztery osoby (jedna do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby), natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało piętnaście przypadków (jeden w ostatniej dobie). Kozienicki sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu, nie podaje informacji o zgonach na terenie powiatu kozienickiego.

Powiat szydłowiecki: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało dwieście osiemdziesiąt osób (dwie w ostatniej dobie). Nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest dziewięć osób, z czego jedna do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzone zostały dwadzieścia dwa przypadki (jeden w ostatniej dobie). Szydłowiecki sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu, którego odnotowano w ostatniej dobie oraz o trzech zgonach powiązanych z COVID-19.

Powiat przysuski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało sto osiemdziesiąt osiem (trzy w ostatniej dobie). Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 16 osób, nikt pod nadzór nie trafił w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest pięć osób, nikt nie trafił do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało trzynaście przypadków (jeden w ostatniej dobie). W powiecie przysuskim nie ma ozdrowieńców, odnotowano natomiast jeden zgon powiązany z COVID-19.

Powiat zwoleński: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 289 osób (14 w ostatniej dobie). Nadzorem epidemiologicznym objęta jest jedna osoba, nikt nie trafił pod nadzór w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest trzynaście osób, nikt nie trafił do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało dwadzieścia osiem przypadków (jeden w ostatniej dobie). W powiecie zwoleńskim nie ma ozdrowieńców, ani zgonów powiązanych z COVID-19.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 288 osób (11 w ostatniej dobie). Nadzorem epidemiologicznym objęte są 4 osoby, nikt nie trafił pod nadzór w ciągu ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są dwie osoby, nikt nie trafił do szpitala trafiła w ciągu ostatniej doby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało sześć przypadków. Lipski sanepid informuje o jednym ozdrowieńcu i jednym zgonie powiązanym z COVID-19.

Powiat opoczyński:

W powiecie zakażonych koronawirusem są 133 osoby. Nadal trudna sytuacja jest w Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Piszemy o tym tutaj

Powiat konecki: 

W powiecie nie odnotowano przypadków koronawirusa. W kwarantannie przebywa aktualnie 375, z czego 75 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Trzy osoby poddane są nadzorowi epidemiologicznemu.

 

Więcej wkrótce.