Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 sierpnia 2020

Szydłowiec

Szydłowiec walczy z wypalającymi trawy

piątek, 17 kwietnia 2020 17:14 / Autor: Radosław Mizera
foto: szydlowiecpowiat.pl
Radosław Mizera

Na dachach strażnic OSP w powiecie szydłowieckim zamontowano 16 syren, z których będą emitowane ostrzeżenia głosowe i komunikaty dotyczące zaprzestania wypalania traw i nieużytków rolnych oraz informacje o zaleceniach w stanie epidemii.

Starostwo powiatowe w Szydłowcu informuje, że w związku z trwającą od kilku tygodni suszą, jak również występującymi ostatnio porywistymi wiatrami, w lasach utrzymuje się stopień zagrożenia pożarowego. Wypalanie łąk, ściernisk i nieużytków może i często doprowadza do pożaru pobliskiego lasu, domów i budynków gospodarczych, a także do niepowetowanych strat – utraty zdrowia i życia ludzkiego.

Od poniedziałku 20 kwietnia zostaje zniesiony zakaz wstępu do lasów. Starosta Szydłowiecki i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu apelują o rozsądek i rozwagę w trosce o wspólne dobro.

Rozszerzone wykorzystanie możliwości Powiatowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności jest wspólną intencją Starosty Szydłowieckiego, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu i Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu.

Zapraszamy do nas: