Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: 02 lipca 2020

Przysucha

Ponowna dezynfekcja Przysuchy z powodu koronawirusa

sobota, 18 kwietnia 2020 14:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W Przysusze przeprowadzono po raz drugi dezynfekcję z racji trwającej epidemii wywołanej koronawirusem SARS-Cov-2. Odkażano miejsca najczęściej uczęszczane przez mieszkańców w tym: ulice, chodniki. Dezynfekcja została przeprowadzona przez jednostki OSP z Gminy i Miasta Przysucha.

Mieszkańcy gminy i miasta Przysucha dostają również maseczki ochronne - decyzję o ich zakupie podjął burmistrz Przysuchy Tomasz Matlakiewicz. Zakup maseczek jest możliwy dzięki pieniądzom z rezerwy budżetowej.

To kolejny środek bezpieczeństwa, który ma ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Do każdego gospodarstwa trafi określona ilość maseczek zgodnie z podaną liczbą osób zamieszkujących w danym gospodarstwie domowym.

Ich dystrybucją przy wykorzystaniu skrzynek pocztowych zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, strażacy ochotnicy z jednostek OSP, harcerze z Przysuchy oraz sołtysi.

Maseczki są wielokrotnego użytku. Zostały wykonane z wysokogatunkowej bawełnianej tkaniny opatrzonej odpowiednim certyfikatem.

Zapraszamy do nas: