Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Laptopy dla uczniów z gminy Skaryszew

poniedziałek, 20 kwietnia 2020 15:55 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Trzydzieści wysokiej klasy laptopów wraz z oprogramowaniem zakupił samorząd Miasta i Gminy Skaryszew. Sprzęt posłuży uczniom do nauki zdalnej.

W sumie gmina Skaryszew na zakup laptopów pozyskała 70 tys. zł ze środków unijnych, a konkretnie z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

- Z powodu pandemii koronawirusa szkoły zostały zamknięte na długie tygodnie, a nauka przeniosła się do sieci. Niestety nie wszyscy uczniowie dysponują sprzętem, który na to pozwala. Dlatego 3 kwietnia złożyliśmy wniosek o środki zewnętrzne na zakup kilkudziesięciu komputerów, dzięki którym nauka online stanie się możliwa – mówi burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.

Komputery zostaną rozdzielone zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonych braków przy nauce zdalnej na szkoły z terenu gminy . Dyrektorzy - na czas nauki zdalnej - użyczą je najbardziej potrzebującym uczniom.