Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

REGION

Lipsko: Pęknięta rama i za dużo ładunku

wtorek, 21 kwietnia 2020 18:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Biuro Informacji i Promocji | Wydział Komunikacji Główny Inspektorat Transportu Drogowego
Elżbieta Warchoł

Ponad 6 ton zamiast dopuszczalnych 3,5 ton ważył pojazd dostawczy, skontrolowany przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Oprócz tego samochód miał pękniętą ramę nośną i wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Auto wycofano z ruchu, a kierowcę ukarano mandatem.

We wtorek, 21 kwietnia na jednej z ulic Lipska inspektorzy ITD zwrócili uwagę na busa, którego stan techniczny i opon już z daleka budził spore zastrzeżenia. Samochód zatrzymano do kontroli drogowej, w trakcie której ujawniono poważne nieprawidłowości. Pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony ważył z ładunkiem ponad 6 ton. Wiele do życzenia pozostawiał też jego stan techniczny. Bus miał pękniętą ramę nośną i wyciekały z niego płyny eksploatacyjne. Oprócz tego nie działał m.in. hamulec ręczny. Z kolei uszkodzone tylne drzwi pojazdu zabezpieczono taśmą przed niekontrolowanym otwarciem podczas jazdy.

Inspektorzy wycofali niesprawny samochód z dalszej jazdy, zatrzymując dowód rejestracyjny. Za ujawnione nieprawidłowości ukarali kierowcę 500-złotowym mandatem. Przewożony towar został przeładowany na inne, podstawione auto.

Tag: