Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

REGION

Mniej zachorowań, więcej ozdrowieńców

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 16:02 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay/com
Monika Nowakowska

Mniej zachorowań, przybywa też osób, którym udało się pokonać COVID-19.

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym przebywa obecnie 67 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID.

Poniżej przedstawiamy dokładne dane dotyczące zakażeń w poszczególnych powiatach.

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte zostało 669 osób, o 61 osób więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest ta sama ilość - 500 osób. Hospitalizowanych jest 83 osób, o 4 więcej niż ostatniej doby. Laboratoryjnie potwierdzonych zostało 409 przypadków, w tym 7 ostatniej doby. Radomski sanepid nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19. Podaje natomiast, że trzem osobom udało się pokonać wirusa. To trzy kobiety w wieku 32, 55 i 59 lat.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 628 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 16 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 19 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych zostało 273 przypadki. Niestety stacja informuje o 2 zgonach. 7 osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 249 osób, z czego 16 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest niezmiennie 19 osób. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, laboratoryjnie potwierdzonych zostało 169 przypadków, o 1 więcej niż ostatniej doby. Nie ma informacji o zgonach i osobach, którym udało się pkonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 211 osób, o 5 więcej niż ostatniej doby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest dwie osoby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 8 osób, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest 25 przypadków.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 79 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal dwie osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 9 przypadków.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych zostało 65 osób, o 8 więcej niż ostatniej doby. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal trzy osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 16 przypadków. Brak informacji o zgonach i osobach, którym udało się pokonać wirusa.

 Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 116 osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są nadal trzy osoby, natomiast laboratoryjnie potwierdzonych jest niezmiennie 28 przypadków. Stacja poinformowała o czterech osobach, którym udało się pokonać COVID-19.