Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Kozienice

Jak Kozienice upamiętnią Konstytucję 3-Maja?

środa, 29 kwietnia 2020 13:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Stan epidemiologiczny w kraju i związane z nim obostrzenia wciąż obowiązują. Mimo to w Kozienice upamiętnią 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, choć skromniej niż w latach poprzednich.

Uroczystości w mieście ograniczą się tylko do symbolicznego złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Zrobi to zarówno delegacja Gminy Kozienice jak i Starostwa Powiatowego. 

- Niestety tegoroczne obchody będą inne od tych, do których się przyzwyczailiśmy, ale też sytuacja jest inna. Mimo wszystko nie zapominamy o tym ważny państwowym i kościelnym święcie – powiedział burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski:

Co roku samorząd Powiatu i Gminy uczestniczyli we wspólnych uroczystościach. Jednak tym razem z powodu stanu epidemiologicznego, delegacja starostwa złoży wiązanki pod pomnikiem oddzielnie. Na czele delacji staną starosta Andrzej Jung i wicestarosta Józef Grzegorz Małaśnicki. - Każdego roku obchody organizowaliśmy razem z Gminą Kozienice, która koordynowała to wydarzenie. W tym roku musieliśmy z tej formy zrezygnować – wyjaśnia Sabina Semeniuk ze starostwa w Kozienicach:

- Starosta Andrzej Jung apeluje również do mieszkańców powiatu o wywieszenie flag państwowych w tym ważnych dla Polaków dniach – dodaje Monika Wiraszka ze starostwa:

W czasie kiedy nie możemy hucznie obchodzić majowego święta, wywieszenie przez nas flagi może mieć podwójną moc. Będzie to znak pamięci i solidarności narodu w tych trudnych czasach. 

Ponadto w niedzielę o godzinie 10:30 w kościele Św. Krzyża w Kozienicach odprawiona zostanie msza w intencji Ojczyzny.