Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Kozienice

Jak rekrutują szkoły w czasie izolacji?

środa, 29 kwietnia 2020 14:32 / Autor: Kamil Zapora
I LO w Kozienicach, fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Przez stan epidemiczny, popularna forma promocji naboru do szkół średnich nie mogła się odbyć. poprzez dni otwarte. Placówki szukają jednak innych sposobów dotarcia z ofertą do ósmoklasistów. Sprawdziliśmy jak robią to szkoły w Kozienicach.

Oferta Zespołu Doskonalenia Zawodowego w Kozienicach znajduje się na profilu placówki na Facebooku – TUTAJ, a także na stronie internetowej – TUTAJ. - Także zapisy do szkół odbywają się za pomocą formularza internetowego, więc możemy zapisać się do szkoły bez wychodzenia z domu – podkreśla dyrektor szkół ZDZ w Kozienicach, Karolina Fryt:

Tylko w internecie znajdziemy też ofertę Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach. Dyrektor placówki ma jednak nadzieję, że najlepszą reklamą dla szkoły będzie jej marka. - Liczę na to, że jesteśmy szkołą znaną w okolicy z bardzo bogatej oferty – powiedział dyrektor szkoły, Ryszard Zając:

Ofertę Zespołu można znaleźć TU.

Z kolei I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach postarało się dotrzeć do ósmoklasistów bezpośrednio. - Przesłaliśmy naszą ofertę pocztą tradycyjną i elektroniczną do wszystkich szkół podstawowych w powiecie kozienickim. Zwróciliśmy się też do dyrektorów, aby przez wychowawców przedstawili naszą ofertę uczniom – wyjaśnia dyrektor liceum Ewa Malec:

Ponadto, oferta i informacje o naborze dostępne są na stronie szkoły – TU.

Kuratorium zawiesiło tymczasowo terminy naboru do szkół, a nowe rozporządzenie dotyczące rekrutacji ma się ukazać wkrótce.