Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

Kozienice

Ukradli złom o wartości 100 tys. złotych. Są już w rękach policji

poniedziałek, 04 maj 2020 11:51 / Autor: Kamil Zapora
fot. Policja Kozienice
Kamil Zapora

Kozieniccy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 37 do 51 lat, którzy włamali się i ukradli elementy miedziane z jednej z firm na terenie powiatu kozienickiego.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali sześciu mężczyzn, którzy przez kilka dni włamywali się i kradli elementy miedziane z terenu jednej z firm na terenie powiatu kozienickiego. Wartość skradzionego mienia opiewa na kwotę niemal 100 tys. złotych. 

- W toku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych u jednego z mężczyzn kryminalni ujawnili część skradzionych elementów miedzianych. Kolejne skradzione elementy znaleźli w ukryciu w innym miejscu – wyjaśnia aspirant Ilona Tarczyńska z komendy w Kozienicach. 

Najmłodszy z mężczyzn poszukiwany był listem gończym i trafił do aresztu śledczego. U 46-latka funkcjonariusze ujawnili papierosy bez znaków polskiej akcyzy. 

Wszyscy mężczyźni to mieszkańcy powiatu kozienickiego, usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.