Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

Przysucha

Dzieci w Klwowie i Kłudnie wracają do przedszkoli

wtorek, 05 maj 2020 15:44 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Tolmacho/Pixabay.com
Kamil Zapora

Od jutra otwarte zostaną przedszkola w Klwowie i Kłudnie w powiecie przysuskim. Z aprobatą rodziców dzieci placówki wznawiają pracę w nowym reżimie sanitarnym.

Placówki zostały wyposażone w środki ochrony zdrowia takie jak: maseczki i płyny dezynfekcyjne zakupione przez samorząd gminy Klwów, a rodzice i opiekunowie mają osobiście przyprowadzać i odbierać dzieci z budynku przedszkola.

- Przedszkolanki i personel obsługi przygotowały sale poprzez usunięcie dywanów i sprzętów, które nie nadają się do dezynfekcji, np. zabawek pluszowych – wyjaśnia w rozmowie z Radiem Plus Radom Ewa Płosarek, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kłudnie i Niepublicznego Przedszkola "Przedszkole Marzeń" w Klwowie:

Przedszkola będą funkcjonowały zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Oznacza to między innymi: jedną opiekunkę przypadającą na jedną grupę przedszkolną, brak zajęć prowadzonych przez nauczycieli z zewnątrz, ograniczenie liczby dzieci w grupie, dezynfekcję stolików i krzesełek w stołówkach po zjedzeniu posiłku przez każdą grupę dzieci i zakaz wstępu do przedszkola osobom z zewnątrz.