Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Końskie

Poradnia wznawia badania, ośrodek w Baryczy rehabilitację

środa, 06 maj 2020 17:04 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O komputerach dla uczniów, wsparciu dla szpitala oraz o koneckich placówkach, które powoli wznawiają działalność mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Konecki na Fali.

Zarząd powiatu koneckiego podjął decyzję o przekazaniu kolejnych pieniędzy dla szpitala w Końskich. Chodzi o pokrycie kosztów wkładu własnego szpitala, który chce ubiegać się o dotację z budżetu państwa na zakup urządzeń do centralnej sterylizatorni. - Chodzi o kwotę 681 tysięcy złotych - wyjaśnia Krzysztof Stachera, naczelnik Wydział Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Końskich.

By złożyć wniosek o wsparcie do budżetu państwa, decyzję zarządu o zabezpieczeniu wkładu własnego musi jeszcze zatwierdzić Rada Powiatu w Końskich.

 

Koneckie starostwo zachęca do udziału w konkursie poświęconym św. Janowi Pawłowi II. Organizowany jest on w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły, a ma przypomnieć związki papieża z ziemią konecką, wyjaśnia Marian Wikiera, naczelnik promocji koneckiego starostwa.

Konkurs „Niech zstąpi Duch Twój” rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do piątku. Cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców powiatu. Konkursowe pytania publikowane są na stronie internetowej koneckiego starostwa.

 

Komputery do pracy zdalnej dla koneckich uczniów zakupiło Starostwo Powiatowe w Końskich. Zakup był możliwy dzięki wsparciu z Ministerstwa Cyfryzacji. - Na ten cel otrzymaliśmy 100 tysięcy złotych - mówi Krzysztof Stachera, naczelnik oświaty w koneckim starostwie.

 

Wznawia działalność Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Końskich. Jak wyjaśnia Krzysztof Stachera, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Końskich, konecka placówka już od poniedziałku będzie prowadziła stacjonarne badania uczniów.

Wcześniej, bo już od jutra rusza rehabilitacja w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy, informuje Jan Słuszniak, dyrektor placówki.

Na początku z rehabilitacji skorzysta 6 uczniów. Jednak w miarę potrzeb liczba ta będzie zwiększana.

 

Szkoły ponadpodstawowe powiatu koneckiego przygotowują się do naboru. Jaką ofertę edukacyjną przedstawiają potencjalnym uczniom, wyjaśnia Krzysztof Stachera, naczelnik wydziału oświaty Starostwa Powiatowego w Końskich.

Szkoły powiatu koneckiego przygotowały dla przyszłych uczniów 660 miejsc w 18 oddziałach. Obecne przepisy mówią o rozpoczęciu naboru 11 maja.