Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

Radomskie

Nie ma odwiedzin na miejscu - są odwiedziny online! Pionkowski ZOL wprowadza wideorozmowy

poniedziałek, 11 maj 2020 08:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ZOL Pionki
Weronika Chochoł

Umożliwiają spotkania w czasie epidemii, poprawiają samopoczucie pacjentów. Szpital w Pionkach wprowadził jako jeden z pierwszych w regionie radomskim możliwość wideorozmów z podopiecznymi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. 

Zakaz odwiedzin dla osób z zewnątrz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Pionkach obowiązuje już od połowy marca. Dyrekcja Zakładu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodzin pacjentów i wprowadza możliwość kontaktu z pacjentami za pośrednictwem wideorozmów.

- Nasi pacjenci mają możliwość nawiązania rozmowy, przekazania ważnych informacji czy po prostu przesłania uśmiechu, co jest niezmiernie ważne podczas długiej rozłąki - mówi Bernarda Dudek - dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach:

   

Każdy pacjent na rozmowę może przeznaczyć kwadrans. Wideorozmowy odbywają się w dni robocze w godzinach 10.15-13.00. Na połączenie należy zapisać się wcześniej pod numerem telefonu 48 / 612-53-19 w dni robocze w godzinach 9:00-10:00. 5. Termin przeprowadzenia transmisji ustalany jest według kolejności zgłoszeń.

Z łącza wideo mogą korzystać osoby, które pacjent upoważnił w dokumentacji medycznej do uzyskiwania informacji o stanie jego zdrowia i udzielonych świadczeniach zdrowotnych lub do dostępu do jego dokumentacji medycznej.

Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pionkach.