Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Starosta Trelka dziękuje diecezji za wsparcie w walce z koronawirusem

środa, 13 maj 2020 12:10 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Starosta radomski Waldemar Trelka podziękował biskupowi radomskiemu Henrykowi Tomasikowi za okazane wsparcie na rzecz domów pomocy społecznej w Krzyżanowicach i Wierzbicy, gdzie wystąpiły przypadki zakażeń wśród pensjonariuszy i pracowników. Z pomocą dla tych placówek pośpieszyli wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego, Caritas i Ruchu Światło-Życie.

Starosta Trelka odwiedził Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy, gdzie część mieszkańców i personelu jest zarażona koronawirusem. Spotkał się tam z pracownikami, przekazując informacje o kolejnych transportach ze środkami ochrony. Stan pensjonariuszy, chorych na COVID-19 jest nadal stabilny. Na razie nie ma potrzeby ewakuacji DPS w Wierzbicy.

- Przy tej okazji chciałbym podziękować biskupowi Henrykowi Tomasikowi za wsparcie Kościoła radomskiego na rzecz domów pomocy społecznej w naszym powiecie. Dziękuje również za wsparcie jakie okazał ks. Mariusz Wilk i wolontariusze z Duszpasterstwa Akademickiego, którzy studiują medycynę i pielęgniarstwo w Radomiu. Są oni w Krzyżanowicach i Wierzbicy. Podziękowania kieruję także do radomskiej Caritas i Ruchu Światło-Zycie za przekazywane zaopatrzenie dla placówek - powiedział starosta radomski Waldemar Trelka.

Starosta dodał też, że fundusze na pozostały sprzęt ochronny, niezbędny dla personelu oraz na pokrycie dodatkowych kosztów funkcjonowania placówki mają zostać przekazane przez Powiat Radomski. Chodzi m.in. o dodatkową kwotę 50 tys. złotych.

Ze starostą radomskim Waldemarem Trelką rozmawiał Radosław Mizera: