Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Znamy przyczynę śmierci operatora koparki, który zginął w kopalni piasku w Sołtykowie

środa, 13 maj 2020 15:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Didgeman)
Weronika Chochoł

Utonięcie było przyczyną śmierci 60-letniego mężczyzny, który zginął podczas pracy w kopalni piasku w podradomskim Sołtykowie. Wywrotka zsunęła się do wypełnionego wodą wyrobiska, utknęła w wodzie i została przysypana przez ziemię i błoto.

Do wypadku doszło w środę, 6 maja. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, niewielka wywrotka, którą przewożony był piasek, zsunęła się do głębokiego na cztery metry wyrobiska wypełnionego wodą. Pojazd wraz z operatorem utknął w wodzie i został przysypany przez ziemię i błoto. Lekarz stwierdził zgon 60-letniego mężczyzny. 

Sekcja zwłok mężczyzny wykazała, że przyczyną jego zgonu było utonięcie. Biegli nie stwierdzili na ciele 60-latka urazów mechanicznych. 

Sprawą zamuje się Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód, która wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązku przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy i narażenie pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, oraz nieumyne spowodowanie śmierci. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.