Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

Radomskie

Koronawirus u 22 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach

czwartek, 14 maj 2020 11:48 / Autor: Michał Kaczor
fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Michał Kaczor

Zakażenie COVID-19 potwierdzono u kolejnych 14 pracowników Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach k. Iłży. W sumie koronawirusa stwierdzono u 22 osób z personelu.

Druga seria testów na obecność COVID-19 potwierdziła zakażenie u 14 kolejnych pracowników Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach k. Iłży. W sumie koronawirusa stwierdzono u 22 osób z personelu.

- Wszystkie te osoby przebywają w izolacji domowej i nie pracują z podopiecznymi - mówi Marcin Genca, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Decyzją sanepidu wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonymi, przebywają na kwarantannie domowej. Część z nich jest izolowana na terenie Domu Pomocy Społecznej.

Dyrekcja placówki zapewnia, że sytuacja kadrowa jest stabilna.

- Pracownikom pomagają wolontariusze z przeszkoleniem medycznym oraz studenci pielęgniarstwa i medycyny z Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu wraz z ks. Mariuszem Wilkiem - dodaje Marcin Genca.

Dyrektor DPS-u Jolanta Borek mówi, że mieszkanki nie mają objawów COVID-19. W sumie zakażenie potwierdzono u 3 podopiecznych, które są w szpitalu w Radomiu.