Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 2 czerwca - błogosławieni męczennicy Sadok i Towarzysze
Dziś jest: 02 czerwca 2020

REGION

Dopłaty 2020: Przywrócony termin złożenia oświadczeń

czwartek, 21 maj 2020 20:16 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (ionlfox)
Weronika Chochoł

Do 8 czerwca można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku z roku poprzedniego w związku z płatnościami bezpośrednimi i obszarowymi z PROW 2014-2020.

W tym roku po raz kolejny rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe, mogą skorzystać z ułatwienia jakim jest możliwość złożenia oświadczenia potwierdzającego brak zmian w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w 2019 r. Złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2020.

W tym roku o dopłaty można było starać się od początku marca, jednak w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii, bieg terminów został zawieszony 31 marca. 16 maja weszły w życie przepisy przywracające bieg terminów, a co za tym idzie, zawieszony wcześniej termin na złożenie oświadczeń zostaje przywrócony. Zatem oświadczenia można składać do poniedziałku, 8 czerwca. 

Oświadczenia mogą składać rolnicy, którzy zadeklarowali we wniosku złożonym w 2019 r. powierzchnię gruntów ornych mniejszą niż 10 ha, potwierdzają brak zmian, chcą ubiegać się o te same płatności i w roku minionym wnioskowali wyłącznie o:

  • jednolitą płatność obszarową, płatność za zazielenienie, płatność dodatkową, płatność związaną do powierzchni uprawy chmielu, płatność do owiec i płatność do kóz, płatność niezwiązaną do tytoniu;
  • płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami (płatność ONW) (PROW 2014-2020);
  • wypłatę pomocy na zalesianie (PROW 2007-2013);
  • premię pielęgnacyjną i premię zalesieniową (PROW 2014-2020).

Rolnicy, którzy nie złożą w przewidzianym terminie oświadczenia potwierdzającego brak zmian, będą mogli złozyć wniosek o przyznanie płatnośc. Można to zrobić zarówno przez aplikację eWniosekPlus, jak i w wersji papierowej. Wnioski przyjmowane będą do poniedziałku, 15 czerwca. 

Zapraszamy do nas: