Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Celina Borzęcka, zakonnica
Dziś jest: Poniedziałek, 26 października 2020

REGION

Kolejna doba bez zgonów, za to z ozdrowieńcami. Dobowy bilans koronawirusa w subregionie radomskim

poniedziałek, 25 maj 2020 14:21 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay (fernandozhiminaicela)
Weronika Chochoł

Tylko dziewięć nowych przypadków koronawirusa odnotowały w ciągu ostatniej doby powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w subregionie radomskim. Podobnie jak wczoraj, żaden z sanepidów nie odnotował zgonów powiązanych z COVID-19. 

O dziewięciu nowych przypadkach informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Żadna ze stacji nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19 w ciągu ostatniej doby. Są natomiast ozdrowieńcy: trzy osoby pokonały chorobę w Grójcu lub powiecie grójeckim, dwie osoby w Radomiu lub powiecie radomskim oraz jedna w Szydłowcu lub powiecie szydłowieckim. Nie maleje liczba osób przebywających w kwarantannie domowej - w ostatniej dobie do kwarantanny trafiło 282 osób, z czego najwięcej, bo aż 192, w ciągu ostatniej doby. 

Szczegółowy bilans koronawirusa w poszczególnych powiatach (stan na 25 maja): 

Powiat radomski: 

Kwarantanną na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte są 704 osoby, z czego 29 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objęte są 84 osoby, w izolatorium przebywa 5 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 107 osób. Z powody podejrzenia lub zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 70 osób, z czego 12 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 47 zgonach i 162 ozdrowieńcach (dwóch w ciągu ostatniej doby). W sumie potwierdzono 644 przypadków koronawirusa - dziewięć w ciągu ostatniej doby.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte są 283 osoby. W izolacji domowej przebywa 5 osób, nadzorem epidemiologicznym objęte są cztery osoby natomiast nikt nie przebywa w izolatorium. Z powodu zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 19 osób. Kozienicki sanepid informuje o trzech zgonach i dwudziestu siedmiu ozdrowieńcach. w sumie potwierdzono 54 przypadki koronawirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte są 403 osoby, z czego 45 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest osiem osób, w izolatorium przebywa jedna osoba, natomiast nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia bądź zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid informuje o 164 ozdrowieńcach i 11 zgonach. W sumie potwierdzono 191 przypadków koronawirusa. 

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte jest 1560 osób, z czego 192 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają dwie osoby, jedenaście osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium. Z powodu podejrzenia bądź potwierdzenia COVID-19 hospitalizowane są dwie osoby. Grójecki sanepid informuje o 29 zgonach i 230 ozdrowieńcach - trzech w ciągu ostatniej dobie. W sumie potwierdzono 298 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną dobową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte są 42 osoby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej ani w izolatorium, natomiast dwie osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym. Z powodu COVID-19 hospitalizowane są cztery osoby. Szydłowiecki sanepid informuje o czterech zgonach i trzydziestu pięciu ozdrowieńcach - jeden w ciągu ostatniej doby. W sumie potwierdzono 44 przypadki koronawirusa.

Powiat zwoleński: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 113 osób, z czego 8 do kwarantanny trafiło osiem osób. Nikt nie jest objęty izolacją domową, pobytem w izolatorium i nadzorem epidemiologicznym. Z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 5 osób. Zwoleński sanepid informuje o trzech zgonach i trzydziestu jeden ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 40 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 98 osób, z czego 6 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objęte są trzy osoby, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium ani nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Z powodu COVID-19 hospitalizowana jest jedna osoba. Lipski sanepid informuje o dwóch zgonach i sześciu ozdrowieńcach. w sumie potwierdzono 12 przypadków koronawirusa. 

Powiat przysuski: 

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 98 osób, z czego 10 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej czy izolatorium oraz nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu COVID-19. Przysuski sanepid informuje o trzech zgonach i dwunastu ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 20 przypadków koronawirusa.

Sprawdzamy codziennie również sytuację w powiatach: opoczyńskim i koneckim:

Powiat opoczyński: 

W powiecie opoczyńskim to tej pory odnotowano 252 przypadki koronawirusa. aktualnie w powiecie jest 59 osób chorych, 178 osób wyzdrowiało, 15 osób zmarło. Jedyną gminą, w której nie ma koronawirusa jest gmina Paradyż.

Powiat konecki: 

Wciąż czekamy na aktualne dane z powiatu koneckiego. Z danych z niedzieli, 24 maja wynika, że do tej pory na terenie powiatu odnotowano 18 przypadków koronawirusa, 77 osób jest poddanych kwarantannie.