Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: 14 lipca 2020

REGION

Dobre wieści dla pasażerów. FlixBus przywraca kursy krajowe i międzynarodowe

wtorek, 26 maj 2020 13:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. materiały prasowe
Weronika Chochoł

Od czwartku, 28 maja wrócą niektóre połączenia krajowe i międzynarodowe oferowane przez firmę FlixBus. Przewoźnik zapewnia, że wszystko będzie odbywało się zgodnie z procedurami sanitarnymi. 

Od czwartku kursowały będą linie: 057 Szczecin – Berlin, 1261/N1261 Warszawa – Kraków – Zakopane, N1360: Medyka – Brema, N20: Medyka – Amsterdam, N1320: Warszawa – Bonn i 1322: Warszawa – Hamburg.

– W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie wśród naszych pasażerów i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach, aby ponownie udostępnić naszym pasażerom największą sieć połączeń autobusowych w Polsce i Europie – mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.

Dzięki wznowionym połączeniom będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce (m.in Radom, Kielce, Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów czy Przemyśl) i 19 w Niemczech i Holandii (m.in Berlin, Hamburg, Hanower, Brema, Dortmund, Drezno, Bonn czy Amsterdam).

Dodatkowo, również w czwartek ruszą wybrane kursy krajowe niemieckiego oddziału FlixBusa.

Jak zapewniają władze spółki, wszystkie kursy będą odbywały się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

– Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład - wymienia Konrad Bąbliński - dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility.

Bilety na przywrócone połączenia dostępne są już w systemie rezerwacyjnym.

Zapraszamy do nas: