Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

Radomskie

Policjanci z Pionek i Jastrzębi dzielnicowymi roku!

wtorek, 26 maj 2020 13:58 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Weronika Chochoł

Liczyła się jakość pracy i zaangażowanie w powierzone zadania. Komenda Miejska Policji w Radomiu nagrodziła najpopularniejszych policjantów w ramach jedenastej edycji konkursu „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku”. 

Konkurs na najlepszego dzielnicowego z terenu powiatu trwał przez miesiąc, a o miano najlepszego wśród policjantów walczyli dzielnicowi z komisariatów w Iłży, Zakrzewie, Skaryszewie, Jedlińsku, Pionkach, a także posterunku w Wolanowie, Wierzbicy, Przytyku, Jastrzębi i Kowali. Celem konkursu było przybliżenie sylwetek dzielnicowych oraz podniesienie społecznego zaufania do tych funkcjonariuszy

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, że najlepszym dzielnicowym w swoim rejonie służbowym został mł. asp. Jarosław Pochylski z KP w Pionkach, który w Policji służy od kilkunastu lat. Jak mówi, nie ma sprawdzonej recepty na to, by zostać najpopularniejszym dzielnicowym powiatu. - wszystko tak naprawdę zależy od mieszkańców. Mam nadzieję, że to będzie owocowało dobrą współpracą i za rok znów się tu spotkamy - mówi laureat plebiscytu: 

Kolejno drugie i trzecie miejsce zajęli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Jastrzębi: mł. asp. Norbert Dolega i  mł. asp. Tomasz Frątczak 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu. Upominki nagrodzonym wręczył również starosta radomski Waldemar Trelka. - Komisariaty i posterunki policji, a przede wszystkim dzielnicowi to osoby pierwszego kontaktu. To osoby, które diagnozują, rozpoznają teren i powinny mieć - tak jest w tym przypadku - mają duży autorytet wśród lokalnej społeczności - mówi Waldemar Trelka, dziękując jednocześnie za prac wszystkim policjantom z powiatu radomskiego: 

Zwycięzcom obok starosty gratulowali również Roman Frąk wicestarosta radomski oraz kom. Janusz Mularski - I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu.