Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Klemens I, papież i męczennik
Dziś jest: Poniedziałek, 23 listopada 2020

REGION

Nowy rozdział w życiu Stanisława Karczewskiego

wtorek, 26 maj 2020 14:30 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Były marszałek Senatu Stanisław Karczewski został zatrudniony w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Informację potwierdziła Barbara Gąsiorowska, dyrektor lecznicy.

Dyrektor Gąsiorowska umowę z doktorem Karczewskim podpisała 13 maja. Jej zdaniem zatrudnienie Stanisława Karczewskiego będzie dużym wzmocnieniem dla kadry personelu medycznego w Nowym Mieście nad Pilicą:

Przypomnijmy, że Stanisław Karczewski 13 maja zrezygnował z funkcji wicemarszałka Senatu RP. Wówczas polityk Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział powrót do wykonywania zawodu lekarza. - Przyznam szczerze, że praca w szpitalu sprawia mi dużo więcej satysfakcji niż polityka - wyznał Stanisław Karczewski: 

Przypomnijmy, Stanisław Karczewski startował do Senatu RP z okręgu 49, w skład którego wchodzą powiaty: grójecki, kozienicki, przysuski i białobrzeski). W ostatnich wyborach zagłosowało na niego prawie 71 tysięcy wyborców.

Stanisław Karczewski w 1981 roku rozpoczął pracę w Szpitalu Rejonowym w Nowym Mieście. Uzyskał I i II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. W późniejszych latach był dyrektorem i ordynatorem Oddziału Chirurgicznego miejscowego szpitala.