Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Radomskie

Koronawirus. Raport z regionu

wtorek, 26 maj 2020 17:29 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/Alexandra_Koch
Elżbieta Warchoł

W powiecie kozienickim i radomskim jedna osoba zmarła ostatniej doby z powodu COVID-19. Do zdrowia wróciło dotychczas w regionie 677 osób.

Powiat białobrzeski:

Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białobrzegach informuje o 7 kolejnych osobach, które wyzdrowiały z COVID-19. Ogółem to 171 osób. Kwarantanną domową jest objętych 448, w ostatniej dobie to 49 osób. Izolacją domową jest objętych 8 osób, w ostatniej dobie przybyły 2 kolejne. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 193 osoby. Przybyły 2 kolejne.

Powiat grójecki:

W Grójcu i powiecie do zdrowia wróciło już 230 osób. Dotychczas z powodu COVID-19 zmarło 29 osób. Objętych kwarantanną domową jest 1666 osób. W ostatniej dobie przybyło 158 osób. Izolacją domową są objęte 2 osoby, 11 jest objętych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby przebywają nadal w szpitalu. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 298 i nie zmieniła się ostatniej doby.

Powiat kozienicki:

W powiecie kozienickim jedna osoba zmarła ostatniej doby z powodu COVID-19. To już cztery osoby, które zmarły z tego powodu w powiecie. 27 osób do tej pory wyzdrowiało z COVID-19. Kwarantanną domową jest objętych 297 osób. 6 osób objętych jest izolacją domową, w ostatniej dobie przybyła jedna osoba. 8 osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym, to wzrost o kolejne 4 osoby. W szpitalach przebywa 18 osób z powodu podejrzenia/zakażenia COVID-19. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 55, w ostatniej dobie przybyła jedna osoba.

Powiat lipski:

W powiecie lipskim Sanepid informuje o 6 osobach, które dotychczas wyzdrowiały z COVID-19 i 2 zgonach związanych z COVID-19. W ostatniej dobie dane nie zmieniły się. Kwarantanną domową są objęte 103 osoby, przybyło 9 kolejnych. Izolacją domową są objęte 3 osoby. W szpitalu przebywa jedna osoba z powodu COVID-19. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 12.

Powiat przysuski:

Sanepid informuje dotychczas o 12 ozdrowieńcach oraz 3 osobach, które zmarły z powodu COVID-19. Kwarantanną domową objętych jest 91 osób, przybyły trzy kolejne. Przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim odnotowano dotychczas 20.

Powiat szydłowiecki:

W ostatniej dobie Sanepid w Szydłowcu odnotował 5 kolejnych osób aktualnie objętych kwarantanną domową. Ogółem to 47 osób. Aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym są 3 osoby, to wzrost ostatniej doby o jedną osobę. 4 osoby nadal pozostają w szpitalach. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi ogółem 44. Dotychczas 4 osoby zmarły z powodu COVID-19, do zdrowia wróciło 35 osób.

Powiat zwoleński:

W powiecie zwoleńskim kwarantanną domową są objęte 122 osoby, w ostatniej dobie przybyło 16. W szpitalach przebywa 5 osób. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 40. Ogółem 3 osoby zmarły z powodu COVID-19, odnotowano też dotychczas 31 ozdrowieńców.