Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Bez zgonów i z ozdrowieńcami

środa, 27 maj 2020 16:50 / Autor: Monika Nowakowska
foto: pixabay
Monika Nowakowska

Przybywa osób na kwarantannie, ale bez zgonów - powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne w subregionie radomskim poinformowały o jednej osobie zakażonej koronawirusem i 6 osobach, którym udało się pokonać COVID-19.

O jednym nowym przypadku informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Żadna ze stacji nie informuje o zgonach powiązanych z COVID-19 w ciągu ostatniej doby. Są natomiast ozdrowieńcy: dwie osoby pokonały chorobę w Radomiu i powiecie radomskim i cztery w Grójcu.

Szczegółowy bilans koronawirusa w poszczególnych powiatach (stan na 25 maja):

Powiat radomski:

Kwarantanną na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 556 osób, z czego 34 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 75 osób, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest niezmiennie 77 osób. Z powodu podejrzenia lub zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 77 osób, z czego 23 do szpitala trafiły w ciągu ostatniej doby. Potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim jest 645 osób, z czego 1 ostatniej doby. Radomski sanepid nie informuje o zgonach. Dwóm osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest niezmiennie 301 osób. W izolacji domowej przebywa 6 osób, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 9 osób, w tym jedna ostatniej doby. Z powodu zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest nadal 18 osób. Kozienicki sanepid nie informuje o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 475 osób, z czego 53 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest wciąż osiem osób, natomiast nadzorem epidemiologicznym objęta jest nadal 1 osoba. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia bądź zakażenia COVID-19. Białobrzeski sanepid nie informuje o ozdrowieńcach i zgonach.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte jest 1825 osób, z czego 211 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej wciąż przebywają dwie osoby, a jedenaście osób nadal objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Z powodu podejrzenia bądź potwierdzenia COVID-19 hospitalizowane są niezmiennie dwie osoby. Grójecki sanepid nie informuje o zgonach, czterem osobom udało się pokonać wirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną dobową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 45 osób. Nikt nie przebywa w izolacji domowej. Z powodu COVID-19 hospitalizowane są nadal cztery osoby. Szydłowiecki sanepid nie informuje o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 136 osób, z czego 25 do kwarantanny trafiło otatniej doby. Nikt nie jest objęty izolacją domową, pobytem w izolatorium i nadzorem epidemiologicznym. Z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest niezmiennie 5 osób. Zwoleński sanepid nie informuje o zgonach i ozdrowieńcach.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 86 osób, z czego 10 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objęte są niezmiennie trzy osoby, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium, jedna osoba jest objęta nadzorem epidemiologicznym. Z powodu COVID-19 hospitalizowane są dwie osoby, z czego jedna ostatniej doby.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 89 osób, z czego 5 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej czy izolatorium oraz nikt nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu COVID-19. Przysuski sanepid nie informuje o zgonach i ozdrowieńcach.