Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Stefan Młodszy, męczennik
Dziś jest: Sobota, 28 listopada 2020

Radomskie

Dobowy bilans koronawirusowy. Radom i ziemia radomska

czwartek, 28 maj 2020 15:17 / Autor: Elżbieta Warchoł
pixabay/Alexandra_Koch
Elżbieta Warchoł

W ostatniej dobie nie odnotowano w regionie zgonów z powodu COVID-19. Coraz więcej osób zakażonych wraca do zdrowia - informują powiatowe stacje Sanepidu.

Radom i powiat radomski:

Ostatniej doby Sanepid w Radomiu nie odnotował kolejnych ozdrowieńców, ani zgonów z powodu COVID-19. Dotychczas w powiecie zmarło 48 osób z powodu COVID-19, do zdrowia wróciło 167 osób. Aktualnie objętych kwarantanną domową są 543 osoby, to wzrost o kolejne 73 osoby. Izolacją domową jest objętych 75 osób, a nadzorem epidemiologicznym 77. W ciągu doby liczba ta nie uległa zmianie. W szpitalach przebywają 83 osoby, to wzrost o 25 osób. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 673. W ostatniej dobie odnotowano wzrost o 28 przypadków.

Powiat białobrzeski:

Sanepid w Białobrzegach informuje o 526 osobach objętych kwarantanną domową, w ostatniej dobie to wzrost o 63 osoby. W izolacji domowej przebywa 8 osób, 1 osoba jest objęta nadzorem epidemiologicznym. Łączna liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi na 28 maja 194 osoby. Odnotowano wzrost o jedną osobę. W ostatniej dobie nie odnotowano kolejnych ozdrowieńców ani zgonów z powodu COVID-19. Do zdrowia wróciło dotychczas 171 osób.

Powiat grójecki:

W ostatniej dobie w powiecie grójeckim 4 osoby wyzdrowiały z COVID-19. Dotychczas to już 238 ozdrowieńców. Nie odnotowano też w ostatniej dobie zgonów z powodu COVID-19. Dotychczas w powiecie zmarło z tego powodu 29 osób. Aktualnie objętych kwarantanną domową jest aż 1985 osób. To wzrost ostatniej doby o 227 osób. W izolacji domowej przebywają dwie osoby, 11 jest objetych nadzorem epidemiologicznym. Dwie osoby są obecnie hospitalizowane z powodu zakażenia COVID-19. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 304. Odnotowano wzrost o 5 przypadków.

Powiat kozienicki:

Nie odnotowano w ostatniej dobie zgonów ani przypadków ozdrowienia z COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 27 pacjentów, 4 osoby zmarły z powodu COVID-19. kwarantanną domową jest objętych  310 osób, izolacją domową 6 osób, bez zmian w ostatniej dobie. Nadzorem epidemiologicznym jest objętych 9 osób, w szpitalach przebywa 20 pacjentów. W ostatniej dobie przybyły dwie kolejne osoby. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 57, w ostatniej dobie odnotowano dwa kolejne przypadki.

Powiat lipski:

Sanepid w Lipsku informuje o braku w ostatniej dobie zgonów i ozdrowieńców z COVID-19. Dotychczas do zdrowia wróciło 6 osób, a z powodu zakażenia zmarły 2 osoby. Kwarantanną domową jest objętych 77 osób, w ciągu doby przybyło 9 kolejnych. W izolacji domowej przebywają 3 osoby, nadzorem epidemiologicznym jest objęta 1 osoba. Dwie osoby przebywają w szpitalu. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim wynosi 13 i nie zmieniła się w ciągu doby.

Powiat przysuski:

W ostatniej dobie nie odnotowano kolejnych ozdrowieńców, ani zgonów z powodu COVID-19. Dotychczas wyzdrowiało 12 osób, 3 zmarły z powodu zakażenia. Kwarantanną domową są objęte 103 osoby, w ostatniej dobie to wzrost o 20 osób. Odnotowano dotychczas 20 przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim.

Powiat szydłowiecki:

Sanepid w Szydłowcu informuje o 57 osobach aktualnie objętych kwarantanną domową. To więcej w ostatniej dobie o 11 osób. Nadzorem epidemiologicznym jest objętych 6 osób, w ostatniej dobie przybyło 5. w szpitalach przebywają 4 osoby, u 44 potwierdzono laboratoryjnie z wynik dodatni. Ogółem 4 osoby zmarły dotychczas w powiecie z powodu COVID-19. Wyzdrowiało 35 osób.

Powiat zwoleński:

PSSE w Zwoleniu informuje o kolejnych 31 osobach objętych kwarantanną domową. To ogółem 161 osób. W szpitalach przebywa 5 osób z powiatu zwoleńskiego z powodu podejrzenia zakażenia. U 40 osób potwierdzono laboratoryjnie wynik dodatni. Ogółem do 28 maja 2020 roku 3 osoby zmarły z powodu COVID-19, do zdrowia wróciło 31 osób.