Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Terytorialsi kończą stacjonowanie w Kozienicach i Przysusze, jednak dalej będą pomagać

piątek, 29 maj 2020 13:36 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/kozienicepowiat
Weronika Chochoł

Żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu kończą stacjonowanie w Kozienicach i Przysusze. Od 1 czerwca będą pozostawali w gotowości, ale już z poziomu jednostki w Radomiu. 

Radomscy Terytorialsi w Kozienicach stacjonowali od 20 marca. W ramach ponad dwóch miesięcy działań i skoszarowania w PSP nr 3 w Kozienicach pomagali w dostarczaniu żywności czy leków. Wspierali również służby sanitarne i mundurowe, nieśli pomoc rodzinom personelu medycznego, kombatantom, osobom starszym, niepełnosprawnym czy przebywającym w kwarantannie. - Za to wszystko bardzo serdecznie dziękuję - mówi starosta kozienicki Andrzej Jung i dodaje: - Ważny jest czas reakcji, podjęcie działań i ta pomoc, którą realizowali:

Podobne działania żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu realizowali również w Przysusze. 

- Dziękujemy wam za poświęcenie, zaangażowanie, niesienie bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi oraz za podejmowane ryzyko w trosce o nasze bezpieczeństwo - zwrócił się do żołnierzy burmistrza Gminy i Miasta Przysucha - Tomasz Matlakiewicz.

Po ponad dwóch miesiącach stacjonowania i prowadzenia działań w ramach ogólnopolskiej akcji „Odporna Wiosna” w Kozienicach i Przysusze, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej przechodzą w tryb pomocy doraźnej i będą realizować konkretne zadania, dojeżdżając z Radomia. Wyjątkiem pozostaną jedynie codzienne patrole przeciwpożarowe w gminie Odrzywół.

- Wraz z końcem maja kończy się tryb „stacjonarny” pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, ale od czerwca będą w pogotowiu, chętni do pomocy w trybie doraźnym - wyjaśnia ppłk Łukasz Baranowski - dowódca 62. BLP w Radomiu i  dodaje:  - Jestem przekonany, że dzięki naszej pomocy - zgodnie z credo Wojsk Obrony Terytorialnej: jestem pomocnym ramieniem i tarczą dla mojej społeczności - bezpieczeństwo zdrowotne ludności cywilnej wzrośnie. Wszyscy w tym trudnym czasie tego potrzebujemy. 

Zapraszamy do nas: