Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

Przysucha

Dożynki powiatu przysuskiego odwołane, ale będzie podziękowanie w Skrzyńsku

środa, 03 czerwca 2020 10:25 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Zarząd powiatu przysuskiego podjął decyzję o odwołaniu dożynek. 15 sierpnia odprawiona zostanie msza święta w intencji rolników.

Dożynki powiatu przysuskiego zostały odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. Starosta Marian Niemirski tłumaczy, że najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców.

- W kontekście bieżącej sytuacji epidemicznej zostaliśmy zmuszeni do zrezygnowania z organizacji jednej z najważniejszych bezpośrednich form kontaktu z mieszkańcami powiatu. Jest mi osobiście żal, że nie będę miał okazji bezpośrednio wyrazić swojego podziwu oraz podziękowań dla wspaniałych rolników z powiatu przysuskiego. Jednakże obecnie obowiązujące ograniczenia, zakazujące organizacji imprez z większą ilością uczestników niż 150 osób, oraz brak możliwości zapewnienia uczestnikom bezpieczeństwa podczas uroczystości skłoniły nas do podjęcia tej przykrej dla nas wszystkich, ale jak oceniamy jedynej możliwej w bieżących warunkach decyzji - tłumaczy starosta Niemirski.

Decyzja o odwołaniu dożynek powiatowych nie oznacza jednak, że rolnicy nie będą mogli podziękować za plony.

- Planujemy uczcić tegoroczne Święto Plonów zgodnie z najstarszą jego tradycją, czyli w oparciu o duchowe wartości czerpiące swoje korzenie z Kościoła katolickiego i naszej narodowej chrześcijańskiej tradycji. W porozumieniu z ks. Dziekanem Andrzejem Szewczykiem chcemy przygotować i przede wszystkim uczestniczyć w uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Staroskrzyńskiej pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Radomskiej ks. biskupa Henryka Tomasika - dodaje Marian Niemirski.

Msza święta ma zostać odprawiona w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) o godzinie 11:30.

Zapraszamy do nas: