Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Zmarło dwóch mężczyzn i kobieta - dobowy bilans koronawirusa w subergionie radomskim

środa, 03 czerwca 2020 16:38 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay (fernandozhiminaicela)
Weronika Chochoł

Trzy osoby zmarły, dwie pokonały chorobę, cztery dopiero usłyszały diagnozę - prezentujemy aktualne dane dotyczące koronawirusa dla poszczególnych powiatów. 

O dwóch kolejnych przypadkach śmiertelnych poinformowała dziś Powiatowa stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu. Odnotowane w środowym komunikacie zgony mówią o śmierci 73-letniego mężczyzny i 90-letniej kobiety. Trzeci tej doby zgon odnotowała powiatowa stacja w Grójcu. Z powodu koronawirusa zmarł 61-letni mężczyzna. Warto jednak podkreślić, że data wykazania zgonów w raporcie przedstawiającym sytuację epidemiologiczną nie jest równoważna z datą śmierci wykazanej osoby. Są również cztery kolejne przypadki - te odnotował Sanepid w Radomiu. Z dzisiejszych komunikatów wynika, że kolejne dwie osoby pokonały koronawirusa. Jedna w Grójcu i jedna w Szydłowcu.

Szczegółowy bilans koronawirusa dla poszczególnych powiatów (stan na środę, 3 czerwca):

Radom i powiat radomski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 576 osób, z czego 51 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 67 osób, w izolatorium przebywa jedna osoba, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 110 osób - 27 osób pod nadzór trafiło w ciągu ostatniej doby. Z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 77 osób, z czego 20 do szpitala trafiło w ciągu ostatniej doby. Radomski sanepid informuje o 52 zgonach (dwa w ciągu ostatniej doby) i 188 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzonych zostało 711 przypadków koronawirusa - 4 w ciągu ostatniej doby.

Powiat kozienicki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 348 osób, z czego 42 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. W izolacji domowej przebywają cztery osoby, nadzorem epidemiologicznym objęte są dwie osoby, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium. z powodu zakażenia COVID-19 hospitalizowane są 24 osoby. Kozienicki sanepid informuje o sześciu zgonach i 31 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 65 przypadków koronawirusa.

Powiat białobrzeski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objęte są 624 osoby, z czego 51 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objętych jest 16 osób - jedna do izolacji trafiła w ciągu ostatniej doby). Nikt nie przebywa w izolatorium, nie jest objęty nadzorem epidemiologicznym ani nie przebywa w szpitalu. Białobrzeski sanepid informuje o 171 ozdrowieńcach i 11 zgonach powiązanych z COVID-19. W sumie potwierdzono 200 przypadków koronawirusa.

Powiat grójecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 2711 osób, z czego 288 osób do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Izolacją domową objęte są cztery osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa sześć osób, natomiast w izolatorium - jedna osoba. W szpitalu z powodu COVID-19 przebywa jedna osoba. Grójecki sanepid informuje o 30 zgonach (jeden w ciągu ostatniej doby) i 241 ozdrowieńcach (jeden w ciągu ostatniej doby). W sumie potwierdzono 308 przypadków koronawirusa.

Powiat szydłowiecki:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych 85 osób (jedna osoba w ciągu doby została zwolniona z kwarantanny). W izolacji domowej przebywają dwie osoby, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 16 osób, nikt nie przebywa w izolatorium. Z powodu COVID-19 w szpitalu przebywają aktualnie trzy osoby (jedna wyszła ze szpitala w ciągu ostatniej doby). Szydłowiecki sanepid informuje o 4 zgonach i 36 ozdrowieńcach (jeden w ciągu ostatniej doby). W sumie potwierdzonych zostało 46 przypadków koronawirusa.

Powiat zwoleński:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 269 osób, z czego 38 do kwarantanny trafiło w ciągu ostatniej doby. Nikt nie jest objęty izolacją domową, nadzorem epidemiologicznym ani nie przebywa w izolatorium. Z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 5 osób. Zwoleński sanepid informuje o 3 zgonach i 31 ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 40 przypadków koronawirusa.

Powiat lipski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 81 osób. W izolacji domowej przebywa jedna osoba, nadzorem epidemiologicznym objęte są cztery osoby, natomiast nikt nie przebywa w izolatorium. W szpitalu z powodu COVID-19 przebywają cztery osoby. Lipski sanepid informuje o dwóch zgonach i dziewięciu ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 15 przypadków koronawirusa.

Powiat przysuski:

Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego objętych jest 108 osób, z czego 17 do kwarantanny trafiły w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w izolacji domowej ani w izolatorium. Nadzorem epidemiologicznym objęte są cztery osoby - wszystkie pod nadzór trafiły w ciągu ostatniej doby. Nikt nie przebywa w szpitalu z powodu COVID-19. Przysuski sanepid informuje o trzech zgonach i dwunastu ozdrowieńcach. W sumie potwierdzono 20 przypadków koronawirusa. 

Powiat opoczyński: 

W powiecie opoczyńskim odnotowano trzy nowe przypadki koronawirusa. W sumie na terenie powiatu na COVID-19 zachorowały 263 osoby. Aktualnie chorych jest 55 osób. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiała jedna osób, w sumie w powiecie jest 192 ozdrowieńców. z powodu koronawirusa od początku epidemii zmarło 16 osób. Wolna od zakażeń - jako jedyna w całym powiecie - pozostaje gmina Paradyż. 

Powiat konecki: 

Czekamy na aktualne dane z powiatu koneckiego. Z wczorajszych danych wynika, że na terenie Powiatu od początku epidemii odnotowano 22 przypadki koronawirusa. 72 (-4) osoby są poddane kwarantannie.