Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

Kozienice

Odmrożenie również na Królewskich Źródłach

czwartek, 04 czerwca 2020 15:35 / Autor: Kamil Zapora
fot. RDLP Radom (fb)
Kamil Zapora

Od jutra ponownie do użytku zostają dopuszczone obiekty turystyczne Nadleśnictwa Kozienice w tym popularne Królewskie Źródła. Będą jednak zmiany w regulaminie.

Od piątku 5 czerwca zostają otwarte dla użytkowników obiekty turystyczne na terenie Nadleśnictwa, takie jak ścieżki dydaktyczne, szlaki turystyczne czy leśne miejsca postoju pojazdów. Jednak ze względu na zagrożenie epidemiczne i konieczność zachowania dystansu społecznego, pozostają do odwołania zamknięte miejsca palenia ognisk na „parkingach leśnych”.

Jest to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników lasów, zwłaszcza, że wiosna w pełni, zachęca do obcowania z naturą. - Niezmiennie zapraszamy na teren Puszczy Kozienickiej. Mamy teraz bardzo dobre warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów i rekreacji – mówi Tomasz Sot, nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice:

W przypadku obiektu „Królewskie Źródła” będą obowiązywały do odwołania zmiany regulaminowe:

- zostanie otwarta droga dojazdowa do obiektu,

- zamknięte pozostaną miejsca palenia ognisk,

- będzie obowiązywał ruch jednostronny na drewnianych pomostach, tj. wyłącznie od początku ścieżki dydaktycznej w kierunku „Królewskiego Źródełka”,

- leśnicy proszą jednocześnie o ograniczenie czasowe pobytu na obiekcie do 2 godz. (toalety pozostaną nadal nieczynne) ,

- zabrania się także korzystanie z ujęcia wody na „Królewskim Źródełku”.