Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Radomskie

Skaryszew: WOT uruchomi punkt testów na koronawirusa dla pracowników sezonowych

piątek, 05 czerwca 2020 22:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb Starostwo Powiatowe w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Powstanie pierwszy w powiecie radomskim mobilny punkt testowania pracowników sezonowych pod kątem COVID-19.

 

Lokalizację zaproponował Dariusz Piątek, burmistrz Skaryszewa, a jego realizacją zajmą się terytorialsi z 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kilka dni temu podpułkownik Łukasz Baranowski, dowódca 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu zwrócił się do służb kryzysowych w Starostwie Radomskim z prośbą o wskazanie lokalizacji dla mobilnego punktu testowania pracowników sezonowych pod kątem koronawirusa.

Bernadetta Nędzi, kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Radomiu oraz żołnierze WOT przeprowadzili rekonesans w gminach Skaryszew oraz Kowala. Centrum testowe na COVID-19 dla pracowników sezonowych postanie na placu przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie.

W piątek, 5 czerwca na miejscu odbyła się odprawa z przedstawicielami: Starostwa Powiatowego w Radomiu, Wojsk Obrony Terytorialnej, Urzędu Miasta i Gminy w Skaryszewie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowego Urzędu Pracy, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policji.

Od poniedziałku, 8 czerwca terytorialsi zorganizują punkt badań, który składa się z kontenerów oraz namiotów z podziałem na strefy: wyczekiwania, ewidencji, pobierania wymazów do badań oraz dekontaminacji i odpoczynku.

Mobilny punkt badania pracowników sezonowych w Skaryszewie ma ruszyć po Bożym Ciele, od 12 czerwca i będzie obsługiwał sześć powiatów: radomski, kozienicki, zwoleński, lipski, szydłowiecki oraz przysuski.