Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze
Dziś jest: 20 września 2020

Mazowsze

Grójec: Nowe przypadki zakażenia. Szpitale przygotowane na przyjęcie pacjentów

poniedziałek, 08 czerwca 2020 20:33 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/KlausHausmann
Elżbieta Warchoł

Na terenie Powiatu Grójeckiego, podczas minionego weekendu, w szpitalach zlokalizowano dwa ogniska zakażenia wirusem COVID -19.

Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak zapewnia, że podległe mu szpitale są przygotowanie na przyjęcie pacjentów. Po blisko 3 tygodniach spadku zachorowań w powiecie, od początku czerwca wykryte zostały kolejne przypadki COVID-19. W szpitalach w Nowym Mieście na Pilicą i PCM Grójec, zdiagnozowano wirusa SARS CoV-2 u dwójki pacjentów. Osoby te zostały odizolowane i przetransportowane do szpitala zakaźnego w Radomiu - informuje starosta grójecki. Starosta Krzysztof Ambroziska apeluje do wszystkich mieszkańców oraz przebywających na terenie powiatu o zachowanie największych standardów bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki. Rekomenduje, aby unikać zgromadzeń. Zaleca również ograniczyć do niezbędnego minimum przebywanie w miejscach publicznych. Jeżeli istnieje potrzeba wizyty w powyższych miejscach, prosi o zachowanie bezpiecznego odstępu w kolejkach. Przypomina również o regularnym dezynfekowaniu dłoni, noszeniu maseczek oraz stosowaniu się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, gdyż zagrożenie zakażenia koronawirusem jest nadal realne i duże.

Z danych Sanepidu w Grójcu na 8 czerwca 2020 roku wynika, że: aktualnie objętych kwarantanną domową w Grójcu i powiecie jest 4013 osób. Tylko w ostatniej dobie to wzrost o 464 osoby! Izolacją domową jest objętych 5 osób, jedna przebywa w izolatorium, dwie osoby w ostatniej dobie zostały hospitalizowane. U jednej osoby w ostatniej dobie potwierdzono wynik pozytywny. Łącznie to 312 przypadków. Dotychczas z powodu COVID-19 zmarło 30 osób, wyzdrowiały 242.