Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria od Krzyża Helena MacKillop, zakonnica
Dziś jest: 08 sierpnia 2020

Opoczno

Domek Wędkarza w Drzewicy i szkoła w Dębie z dotacjami na termomodernizację

poniedziałek, 08 czerwca 2020 23:55 / Autor: Marcin Prejs
łodzkie.pl
Marcin Prejs

Ponad 60 mln zł z funduszy unijnych trafi do różnych podmiotów w Łódzkiem na termomodernizacje budynków gminnych, szkół, świetlic, kościołów oraz remiz OSP.

Wczoraj w Anusinie marszałek woj. łódzkiego Grzegorz Schreiber i oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba przekazali 12 beneficjentom symboliczne czeki.

- Spotykamy się w niewielkim Anusinie, by dać przykład, że zależy nam nawet na najmniejszych miejscowościach w regionie. Ważne jest dla nas każde miejsce na mapie województwa. Nie tylko duże miasta, ale każda gmina i wieś. Wszędzie tu trafiają pieniądze, w tym przypadku z Unii Europejskiej, oczywiście jeśli samorządy mają dobrych gospodarzy – mówił marszałek Schreiber.

Dodał, że termomodernizacja to inwestycje, które przynoszą wiele korzyści, m.in. w postaci niższych rachunków za ogrzewanie i czystszego powietrza.

Gmina Drzewica za ponad 830 tysiące zł odnowi „Domek Wędkarza”, na którego dostała wsparcie w wysokości 498 tysiecy zł. Z kolei Gmina Poświętne za 1,8 mln zł planuje termomodernizację Szkoły Podstawowej oraz Filii Bibliotecznej w Dębie. Dostanie na ten cel dotację w wysokości ponad 583 tys. zł.

Zapraszamy do nas: