Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Poniedziałek, 30 listopada 2020

Radomskie

#100obwodnic: Na początek obwodnica Skaryszewa (GALERIA)

wtorek, 09 czerwca 2020 12:57 / Autor: Radosław Mizera
foto: R. Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Trzy obwodnice w regionie radomskim powstaną w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Rusza przetarg na zaprojektowanie pierwszej z dziewięciu obwodnic mazowieckich miast, które zostały ujęte w projekcie Programu Budowy 100 Obwodnic na lata 2020-2030. Chodzi o 6-kilometrową obwodnicę Skaryszewa. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber:

Jarosław Wąsowski, pełniący obowiązki dyrektora warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwrócił uwagę, że to nowe zadanie, dla którego proces inwestycyjny dopiero się rozpoczyna. Pierwszym etapem będzie opracowanie dokumentacji w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego oraz uzyskanie decyzji środowiskowej:

Poseł Marek Suski dodał, że podstawowym celem budowy obwodnicy Skaryszewa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, który obecnie odbywa się drogą krajową nr 9 z Radomia, w kierunku południowym. Jest to również ważny szlak komunikacyjny w kierunku Ostrowca Świętokrzyskiego, Opatowa i dalej Rzeszowa:

Burmistrz Skaryszewa Dariusz Piątek powiedział, że dzięki obwodnicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samym mieście. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.

Poseł Andrzej Kosztowniak zwrócił uwagę, że obwodnice będą też budowane w Iłży i Zwoleniu:

W dzisiejszej konferencji udział wzięli również: posłowie - Agnieszka Górska, Anna Kwiecień, Dariusz Bąk oraz Krzysztof Murawski, szef radomskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.