Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Powiat grójecki: ponad cztery tysiące osób w kwarantannie!

wtorek, 09 czerwca 2020 12:54 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Engin_Akyurt)
Weronika Chochoł

4387 osób przebywa obecnie w kwarantannie - wynika z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu. Powiat grójecki stał się niechlubnym rekordzistą przez... pracowników sezonowych. 

Tylko od początku czerwca liczba osób przebywających w kwarantannie wzrosła o ponad 3 trzy tysiące, średni przyrost wynosi około 360 osób w ciągu doby. Jednego dnia sanepid informuje o 230 nowych osobach w kwarantannie, innego liczba osób objętych kwarantanną sięga nawet pół tysiąca. 

Jak wyjaśnia Jolanta Podlińska-Matysiak - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu - większość osób uwzględnianych w kolejnych komunikatach, jako osoby przebywające w kwarantannie to pracownicy sezonowi z zagranicy, którzy do powiatu grójeckiego przyjeżdżają do pracy w rolnictwie. Według wtorkowych danych, w kwarantannie na podstawie decyzji Inspekcji Sanitarnej przebywają 143 osoby, natomiast na podstawie decyzji Straży Granicznej - 4244 osoby.

- Pracowników przybywa sporo - przede wszystkim na zbiory truskawek, z kolejną turą powinniśmy się liczyć we wrześniu, kiedy będą jabłka:

 

Pracownicy są monitorowani przez grójecki sanepid:

 

Osoby, które przyjeżdżają do pracy sezonowej do powiatu grójeckiego są regularnie badane pod kątem koronawirusa. Do tej pory został wśród nich potwierdzony jeden przypadek - osoba z pozytywnym wynikiem przebywa w izolatorium.